Kryzysu ciąg dalszy!

Salon Samochodowy
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W lutym bieżącego roku, jak donosi Gazeta Wyborcza, sprzedaż aut w Japonii spadła aż o 41%, dlatego też miejscowe koncerny motoryzacyjne poprosiły swój rząd o wsparcie finansowe. Jedynym wyjątkiem na motoryzacyjnej mapie świata są Niemcy, przeżywające boom motoryzacyjny, dzięki dotacjom niemieckiego rządu.

W poprzednim miesiącu sprzedaż samochodów o 41% spadła także w Stanach Zjednoczonych, osiągając poziom 689 tys. sztuk. Na produkty koncernu General Motors skusiło się aż 53% klientów mniej niż przed rokiem, natomiast na auta Chryslera - o 44%. Obie firmy starają się o kolejne dotacje ze strony rządu amerykańskiego - tym razem o 22 mld dolarów pomocy!

Problemy ze sprzedażą aut ma także Toyota - największy koncern samochodowy świata. W szwedzkim porcie Malmö japoński gigant postanowił wynająć statek do przewozu samochodów, aby na jego pokładzie przechowywać 2,5 tys. aut, które nie mieszczą się już na portowych placach. W lutym sprzedaż nowych aut w Szwecji spadła o jedną trzecią i w porcie Malmö na rozwiezienie do dealerów czeka aż 27,5 tys. samochodów.

Duże problemy ma też firma AwtoWaz, czyli największy wytwórca samochodów w Rosji. Ostatnio po raz kolejny wstrzymała ona produkcję Ład, a jej przedstawiciele zapowiedzieli, że będą zmuszeni zwolnić 3200 osób.

Źródło: Samar

 

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA