REKLAMA

Książki o Formule 1 – na czas kwarantanny

Nie ma lepszego sposobu na zabicie nudy niż dobra książka, najlepiej o tematyce motoryzacyjnej. Wybraliśmy dla Was siedem najciekawszych tytułów ostatnich lat.

Książki o Formule 1 shutterstock.com
Książki o Formule 1

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość Polaków w najbliższym czasie spędzi w domu więcej czasu niż dotychczas. Zalecane jest, aby najbliższe dni, a nawet tygodni spędzić we własnych czterech kątach, wykorzystajmy to jako świetną okazją do nadrobienia zaległości w czytaniu książek. Wiadomo – interesuje nas jedynie tematyka motoryzacyjna, najlepiej związana w Formułą 1. W ostatnich latach na półkach w polskich księgarniach pojawiło się wiele interesujących tytułów. Wybraliśmy dla Was najciekawsze pozycje.

REKLAMA

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Książki o Formule 1 - Rywalizacja Totalna. Wojny za kulisami F1 (Ross Brawn, Adam Parr)

Książki o Formule 1materiały prasowe
Książki o Formule 1

Jeżeli jest ktoś, kto może twierdzić, że od podszewki zna Formułę 1, jest nim Ross Brown. Legendarny inżynier przyłożył rękę do zdobycia 20 tytułów mistrzowskich wśród konstruktorów i kierowców. Karierę rozpoczynał w zespole Williamsa, następnie wraz z Michaelem Schumacherem stworzył potęgę Ferrari, a najbardziej zaskoczył świat Formuły 1 w 2009 roku, kiedy stworzył własny zespół Brawn F1 i w debiutanckim sezonie pokonał wszystkich. W książce nie tylko opowiada o sztuce zarządzania dziesiątkami inżynierów wyścigowych, ale przede wszystkim o zakulisowych gierkach, sztuce wywiadowczej i interpretowaniu regulaminu na własną korzyść.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Książki o Formule 1 - Formuła 1 to ja. Bernie Ecclestone (Tom Bower)

Książki o Formule 1materiały prasowe
Książki o Formule 1

Jak przejść od drobnego sprzedawcy samochodów do jednego z najbogatszych ludzi świata i osoby, która przez lata trzymała pod butem cały świat Formuły 1? Trzeba grać ostro, sporo ryzykować i naginać zasady wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Tom Bower w możliwie najdokładniejszy sposób prowadzi opowieść o Bernim Ecclestonie, który przy wiele lat był najważniejsza osobą w świecie Formuły 1. Książka jest czasochłonna, pełna szczegółów, układów, umów i kwot, ale w pełni wyjaśniająca fenomen władcy Formuły 1.

Zobacz także:

Książki o Formule 1 - Mechanik. Kulisy padoku Formuły 1 i tajemnice rywalizacji (Marc „Elvis” Priestley)

Książki o Formule 1materiały prasowe
Książki o Formule 1

To kolejna obowiązkowa pozycja dla fana Formuły 1. Marc Priestley, w padoku znany bardziej jako „Elvis”, przez wiele lat był mechanikiem w zespole McLarena, ale jak jeden z niewielu ludzi ze świata F1 otwarcie opowiada o życiu wewnątrz wyścigowego światka. Zakrapiane imprezy, wpadki mechaników i psikusy robione kierowcom – takich historii w książce „Elvisa” również nie brakuje. Marc otwarcie opowiada także o sztuczkach, które zespoły stosują w celu wykorzystania każdej nieścisłości w regulaminie technicznym. Tylko po co przykładano stetoskop do pompy paliwa podczas pit stopów?!

REKLAMA

REKLAMA

Książki o Formule 1 - Kimi Raikkonen, jakiego nie znamy (Kari Hotakainen)

Książki o Formule 1materiały prasowe
Książki o Formule 1

To jeden z najbardziej szanowanych, ale przede wszystkim tajemniczych kierowców Formuły 1. Kimi Raikkonen, fiński kierowca i mistrz świata Formuły 1, dał się poznać jako osoba małomówna i bezpośrednia, a jego kontrowersyjne wypowiedzi nie raz dodawały kolorytu konferencjom prasowym podczas wyścigów. Książka ta to pierwsza oficjalna biografia Raikkonena, w której Kimi bardzo otwarcie opowiada o samotności, rodzinie, rywalizacji, a także imprezach i alkoholu. Po tej lekturze nigdy więcej nie spojrzycie na Raikkonena jak na chłodnego mruka.

Książki o Formule 1 - Niezniszczalny (Cezary Gutowski, Aldona Marciniak)

Książki o Formule 1materiały prasowe
Książki o Formule 1

Historia najlepszego polskiego kierowcy zapisana na 288 stronach – tak najłatwiej zrecenzować tę książkę. Para dziennikarzy, którzy śledzą karierę Roberta Kubicy od jego początków w kartingu, nie tylko przeprowadza czytelnika przez poszczególne okresy w karierze Polaka, ale również stara się przybliżyć nam tajemniczą postać Kubicy. Opowieść o młodzieńczych marzeniach, wdrapywaniu się na szczyt, ciężkiej pracy, a w końcu sukcesach i niemal niemożliwym powrocie do ścigania się na najwyższym poziomie – to lektura z rodzaju tych obowiązkowych.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA