Kto skorzysta na aferze w VW? Szef Tesli twierdzi, że to koniec diesli

Przez długi czas nie było odzewu ze strony innych marek, które mogłyby skorzystać na aferze w VW, wywołanej felernym oprogramowaniem w silnikach Diesla. Zdaje się, że na całym zamieszaniu może skorzystać Tesla.

Tesla S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W wywiadzie dla witryny TopGear.com w Belgii, Elon Musk, szef i założyciel marki Tesla tak skomentował aferę w VW: "Sprawa w Volkswagenie pokazuje, że osiągnęliśmy limit możliwości w silnikach wysokoprężnych i benzynowych". Dodał, że "nadchodzi nowa era w motoryzacji" - zapewne chodzi mu o pojazdy elektryczne.

REKLAMA

Oczywiście nie chodzi o to, że Tesla żeruje na "rannym" VW, ale siłą rzeczy marki takie jak Tesla mogą zyskać na popularności. Możliwe, że teraz konsumenci zechcą kupować silniki eko, czyli hybrydy i elektryczne.

To ciekawe, że Tesla właśnie teraz ogłosiła budowę pierwszej w Europie fabryki samochodów. Zakłady mają powstać w Tilburgu, w Holandii. Tygodniowo ma wyjeżdżać stamtąd 450 pojazdów. Przy dużym zapotrzebowaniu, liczba ta może wzrosnąć do 1000. W Tilburgu ma być produkowany Tesla Model S oraz nadchodzący Model X.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA