Kuba Giermaziak jeszcze raz w Le Mans

Giermaziak po raz drugi wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na torze Circuit de la Sarthe. Jednak tym razem zasiądzie za sterami topowego prototypu Ligier JSP2 Nissan w kategorii LMP2. To jednak nie wszystko.

Kuba Giermaziak

W zeszłym roku Kuba Giermaziak wystartował po raz pierwszy w swojej karierze w długodystansowym klasyku. Polak zasiadł za kierownicą wyścigowego Ferrari 458 Italia i wraz z Abdulazizem al-Faisalem i Michaelem Avenattim wywalczył 8. miejsce w klasie GTE-Am. Gostynianin jest pierwszym Polakiem, który pojawił się na starcie i ukończył 24-godzinny wyścig Le Mans.

W tym roku Kuba Giermaziak przesiądzie się do prototypu klasy LMP2 (druga topowa klasa, po LMP1). Gostynianin pojedzie również cały sezon w ramach ELMS, czyli długodystansowej serii European Le Mans Series. Ważne, że polski kierowca dostał miejsce w zespole Graves Motorsport, który w ostatnich pięciu latach dwa razy zdobywał tytuł mistrzowski i wygrywał 24h Le Mans. Kuba będzie dzielił fotel z Julienem Canalem (aktualny Mistrz Świata serii FIA WEC w kategorii LMP2) oraz Memo Rojasem, który zwyciężał w serii Rolex Sports Car Series w latach 2008 i 2010-2012.

 

Kuba Giermaziak

Miesiąc temu na torze Aragon w Hiszpanii i we Francji na Paul Ricard Giermaziak testował prototyp Ligier JSP2 Nissan wraz z zespołem Graves Motorsport. To oba testy zdecydowały o przyznaniu miejsca w bolidzie Polakowi. "Udział w przedsezonowych testach, a w ślad za tym możliwość przejechania całego sezonu za kierownicą pojazdu klasy LMP2 w najlepszym zespole – Greaves Motorsport to bez wątpienia ogromny krok do przodu. Po sześciu latach spędzonych w autach klasy GT przyszedł czas na zmiany. Przesiadka do prototypu to dla mnie ważny moment i mam nadzieję, że osiągnięte rezultaty pozwolą mi na dłużej zadomowić się w wyścigach długodystansowych" - skomentował Kuba Giermaziak.

W najbliższy weekend odbędzie się pierwszy wyścig w tym sezonie 4h Silverston, który jest rozgrywany od 2004 roku.

Zobacz także:
REKLAMA