REKLAMA

Kuba Przygoński podwójnym mistrzem Polski

Kuba Przygoński, utytułowany zawodnik ORLEN Team, do swojej kolekcji dołożył właśnie kolejne tytuły, w tym dwa mistrzowskie i jeden wicemistrzowski. To nie lada wyczyn, w jednym sezonie startów, w trzech różnych kategoriach.

Kuba Przygoński z kolejnymi mistrzowskimi tytułami fot. materiały prasowe
Kuba Przygoński z kolejnymi mistrzowskimi tytułami

Zawodnik ORLEN Team Kuba Przygoński po sześciu rozegranych w tym roku rundach zdobył właśnie tytuł Driftingowego Mistrza Polski. Dzięki bardzo dobrej postawie i świetnie przygotowanemu „Diabłowi” (Toyota GT86 z 1000-konnym silnikiem) Przygoński zgromadził w zakończonym sezonie aż 402 punkty.

REKLAMA

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Ale to nie wszystko, bowiem Kuba Przygoński zaliczył świetny motorsportowy sezon 2020, zdobywając już wcześniej Mistrzostwo Polski w rajdach terenowych oraz tytuł wicemistrza Polski w Rallycrossie.

Jeśli chodzi o drifting, w walce o tytuł Przygoński mocno wyprzedził swoich konkurentów: Pawła Trelę o 30 punktów, Pawła Borkowskiego o 52 punkty oraz Piotra Kozłowskiego aż o 101 punktów. Zawodnik ORLEN Team nie wystartował przy tym w piątej rundzie w czeskiej Sosnovej z uwagi na zdublowany termin z rajdem terenowym Baja Poland Wysoka Grzęda w Drawsku Pomorskim.

W zakończonym sezonie Przygoński wygrał czwartą rundę w Toruniu, w pierwszej i szóstej (obie w Słomczynie) stanął na drugim stopniu podium, natomiast w trzeciej rundzie w Kielcach zajął trzecie miejsce.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

- Tytuł Driftingowego Mistrza Polski jest mój! Strasznie się cieszę, bo był to trudny sezon przez panującą pandemię. Wygraliśmy, bo cały zespół bardzo, bardzo dobrze pracował. Nasz „Diabeł” spisywał się bezbłędnie. Dużo pracy w zeszłą zimę poświęciliśmy na jego modyfikacje. Samochód bardzo dobrze się prowadził. Cieszę się, bo to jest moje czwarte mistrzostwo w driftingu. Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, a ten rok kończymy zwycięsko. Mamy to! - powiedział mistrz Przygoński.

Kuba Przygoński z kolejnymi mistrzowskimi tytułamifot. materiały prasowe
Kuba Przygoński z kolejnymi mistrzowskimi tytułami

Wobec trudnej sytuacji pandemicznej organizatorzy Driftingowych Mistrzostw Polski zrezygnowali z organizacji ostatniej siódmej rundy, która była zaplanowana w czeskim Brnie na 24 i 25 października. Informację o wcześniejszym zakończeniu sezonu przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Teraz Kubę Przygońskiego czeka przerwa od zawodów w Polsce. Zawodnik Orlen Team skupi się na przygotowaniach do startu w Rajdzie Dakar, który rozpocznie się na początku stycznia 2021 roku w Arabii Saudyjskiej.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA