Kubica i Heidfeld pewni nowego bolidu F1

Nick Heidfeld i Robert Kubica przejechali już wiele kilometrów w BMW Sauber F1.08 podczas pierwszych testów przed sezonem 2008 Formuły 1. Niemiec i Polak zapoznali się już z charakterystyką nowego samochodu.

Robert Kubica w bolidzie BMW
W GP Hiszpanii wszystko ułożyło się po myśli Roberta Kubicy i Polak zameldował się na mecie na czwartym miejscu.

Po programie testów w Walencji i Jerez Robert czuje się już w F1.08 jak w domu. Szeroko komentowana likwidacja elektronicznych systemów wspomagających kierowcę nie jest dla niego problemem. "Nowy samochód jest zdecydowanie bardziej stabilny podczas hamowania, nawet bez kontroli trakcji," - mówi Robert. "Mogę się wcześniej skoncentrować na wyjściu z zakrętu i punkcie, w który celuję, zamiast zastanawiać się, gdzie skończę, jeśli tył będzie niestabilny przy hamowaniu."

"Możemy teraz o wiele precyzyjniej prowadzić samochód," - dodaje Nick. Nie chce jednak porównywać osiągów zespołu na tle rywali. "Jest ciągle za wcześnie, żeby powiedzieć gdzie dokładnie jesteśmy" - mówi Nick. "Nie znamy jeszcze na tyle dobrze auta. Tyle jeszcze trzeba zrobić przed rozpoczęciem sezonu w Melbourne, że niemożliwe jest cokolwiek porównywać."

MotoTarget

REKLAMA