REKLAMA

Kultowy Fiat 500 w nowym zestawie Lego

Lego wprowadza do sprzedaży zestaw z klasycznym Fiatem 500. To idealny sposób na spędzenie czasu z bliskimi, przyjaciółmi lub po prostu sam na sam z klockami Lego.

Fiat 500 z klocków Lego Materiały prasowe
Fiat 500 z klocków Lego

W czasie, kiedy z powodu epidemii koronawirusa większość z nas zostaje w domu, mamy propozycję na spędzenie tego czasu w twórczy i ciekawy sposób. Cóż bowiem może być lepszego, od układania zestawu z Lego?

REKLAMA

Jednym z najnowszych dzieł konstruktorów duńskiej marki i zarazem świetną propozycją dla miłośników klasycznej motoryzacji, jest kultowy Fiat 500 w zestawie Lego Creator Expert o numerze 10271.

Żółty Fiat 500 widoczny na opakowaniu stoi na tle rzymskiego Koloseum, a za autem widzimy paletę z namalowanym na płótnie obrazem, przedstawiającym... Fiata 500 z Koloseum w tle. Chodzi o podkreślenie włoskiego klimatu i nawiązanie do legendarnego filmu „Dolce Vita”.

Inspirowany legendarną 500F z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, nowy zestaw zawiera model składający się 960 elementów. Samochód po złożeniu ma 24 cm długości, 11 cm wysokości i 11 cm szerokości.

Fiat 500 z klocków LegoMateriały prasowe
Fiat 500 z klocków Lego

W samochodzie docenić trzeba realizm detali, charakterystycznych dla klasycznej „pięćsetki”. To choćby bagażnik z walizką, na której znalazła się nawet naklejka „PL”, otwierane drzwi, maska i klapa silnika, nie mówiąc o kole zapasowym czy silniku.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Aby model jeszcze silniej kojarzył się z Włochami, w zestawie znalazły się składane sztalugi z pędzlem i paletą oraz niewielkim „malowidłem”, które przedstawia samochód na tle słynnego rzymskiego Koloseum.

Zestaw można już zamawiać, a później cieszyć się składaniem w domowym zaciszu. Cena zestawu w oficjalnym sklepie Lego wynosi 389,99 złotych.

Fiat 500 z klocków Lego w skali 1:1

Przy okazji oficjalnej prezentacji zestawu z Fiatem 500, odbywającej się w Turynie, zaprezentowano także naturalnej wielkości model 500. Pojazd został zbudowany z 189 032 klocków Lego, a złożenie go zajęło 830 godzin.

Fiat 500 z klocków LegoMateriały prasowe
Fiat 500 z klocków Lego

Po imprezie, flota ponad 50 zabytkowych Fiatów 500 eskortowała pierwszy zestaw Fiat 500 LEGO Creator Expert do oficjalnego sklep LEGO Store na Via Roma w centrum Turynu.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA