Kup bolid F1

Czasem może się wydawać, że obecny sezon Formuły 1 stanowi kumulację kontrowersji i skandali, jakich sporty motorowe jeszcze nie widziały. Niekoniecznie. Bardzo podobnie było 15 lat temu. Historia zapamiętała rok 1994 jako rok w którym zginął Ayrton Senna podczas Grand Prix San Marino. Oprócz tej tragedii wiele innych wydarzeń sprawiło, że sezon '94 był najbardziej kontrowersyjnym w historii F1.

Po całym sezonie zacietej walki, przed ostatnią eliminacją Michaela Schumachera (Benetton) i Damona Hilla (Williams) dzielił w klasyfikacji generalnej 1 punkt. O kolejności na pudle miał zdecydować ostatni wyścig. Na 35 okrążeniu Schumacher doprowadził do zderzenia z Hillem i obaj musieli zakończyć wyścig. Dzięki temu korona mistrza po raz pierwszy trafiła do Schumiego.

A oto pojazd, dzięki któremu Schumacher mógł cieszyć się z pierwszego w swojej karierze tytułu mistrza F1 - Benetton B194. Po "wypadku" na torze bolid został odbudowany w brytyjskim Langford Performance Engineering i po latach trafił do sprzedaży. Jego aktualny właściciel proponuje w komplecie całą ciężarówkę części dodatkowych, m. in. Laptopa z oprogramowaniem do zarządzania pracą silnika, dwa komplety opon, zapasowe skrzydła itp.

Aukcja kończy się wieczorem, 16 listopada, a póki co aktualna cena pojazdu to ponad 2,6 mln euro.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA