LP 570-4 Super Trofeo – Gallardo jakiego nie znałeś

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo
Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo

Oglądając tajemnicze zapowiedzi, jakie włoska marka przygotowała przed frankfurcką imprezą, oczekiwaliśmy premiery zupełnie nowego modelu - może następcy Galladro? Tymczasem podczas IAA zaprezentowano Gallardo w kolejnej serii limitowanej - LP 570-4 Super Trofeo. Auto bazuje na wyścigowej odmianie modelu i zostanie wyprodukowane w liczbie 150 sztuk.

Za plecami kierowcy pracuje ta sama jednostka co w wersji Superleggera - V10 o mocy 570 KM i momencie obrotowym o wartości 540 Nm. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem zmechanizowanej skrzyni e-gear. Auto zostało odchudzone w porównaniu do standardowej wersji - waży 1340 kg (w wyniku kuracji straciło 70 kg). Teraz sprint do setki zajmuje mu 3,4 sekundy, a rozpędza się do 320 km/h.

Z zewnątrz wyróżnia się nietypowym jak na tę markę, czerwonym kolorem. Kontrastują z nim dodatki wykończone matową czernią - dokładka zderzaka, skrzydło na tylnej klapie i felgi aluminiowe o średnicy 19-cali, z których każda waży zaledwie 13 kg.

Producent zaprezentował przy okazji długa listę dodatków, które będzie można zamówić kupując Super Trofeo. Znalazła się na niej m.in. klatka bezpieczeństwa, a także ceramiczne hamulce, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa, nawigacja satelitarna, radioodtwarzacz z obsługą Bluetooth, czy układ unoszenia przedniej części karoserii, przydatny przy parkowaniu przy krawężniku.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA