LPG zatankujesz sam

Taką informację podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Oznacza to, że nie ma przeszkód by pojawiły się samoobsługowe stanowiska do tankowania LPG. Nie wiadomo jednak, czy właściciele stacji zdecydują się na takie rozwiązanie w obawie o kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnym tankowaniu przez klientów. POPiHN sporządził rekomendację dotyczącą dodatkowych zabezpieczeń służących podniesieniu bezpieczeństwa. Najważniejszym elementem byłoby zastosowanie nowego typu pistoletu, którego użycie "drastycznie redukuje wielkość wypływu LPG w momentach podłączania i odłączania pistoletu". Kolejnym elementem są np. instrukcje obsługi zawierające zakaz samodzielnego tankowania z użyciem tzw. przejściówek.

Rozwiązanie to póki co wiąże się z koniecznością zakupu pistoletu, który jest droższy o około 30% od standardowego, choć z czasem ta różnica ma zmaleć. Z drugiej strony pozwoli to na oszczędności z tytułu zmniejszenia personelu stacji.

Jak oceniacie ten pomysł? Czy wzorem kierowców zza zachodniej granicy polscy kierowcy powinni sami tankować gaz, czy lepiej by robił to za nich wykwalifikowany pracownik?

Źródło: wnp.pl

 

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA