LaFerrari Spider - pierwsze zdjęcia

Zanim Ferrari LaFerrari pojawi się oficjalnie na salonie w Paryżu, zadebiutowało w internecie. Właśnie wyciekły pierwsze, oficjalne zdjęcia włoskiego supersamochodu.

Nie znamy jeszcze dokładniejszych szczegółów technicznych. Wiadomo tylko tyle, że inżynierowie z Maranello pracowali nad karbonową konstrukcją pojazdu wykonaną z włókna węglowego, która w wersji ze ściąganym dachem ma zapewnić identyczną sztywność nadwozia co w coupe. Z powodu dachu konieczna była poprawa elementów związanych z aerodynamiką.

Wersja Spider na pierwszy rzut oka nie różni się zbyt mocno pod kątem wizualnym od standardowego modelu, poza ściąganym panelem dachu. Dzięki niemu kierowca i pasażer mają lepszy kontakt akustyczny z jednostką pracującą za ich plecami. Wolnossące V12 będzie dostarczało lepszą muzykę niż najlepszy system audio.

Jednostka spalinowa jest połączona z napędem elektrycznym. Ferrari podaje, że maksymalna moc zestawu wynosi 950 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 350 km/h.
Publiczny debiut Ferrari laFerrari Spider nastąpi już podczas salonu w Paryżu, a konkretnie w październiku tego roku. Wtedy poznamy oficjalne osiągi oraz więcej detali technicznych związanych z tym samochodem.

REKLAMA