LaFerrari Spider - znamy ceny

Sergio Marchionne, szef Ferrari, potwierdził kilka dni temu plany odnośnie LaFerrari Spider. Pierwsi klienci złożyli zamówienia, a przy okazji wyciekły nieoficjalne ceny tego supersamochodu.

Chwilę po potwierdzeniu informacji na temat LaFerrari jedna z niemieckich firm zajmująca się sprzedażą ultraluksusowych samochodów wystawiła na aukcję LaFerrari Spider w kolorze Rosso za kwotę 4 285 714 euro, co w przeliczeniu daje astronomiczną kwotę 18,8 mln zł. I to przed opodatkowaniem, wynoszącym w Niemczech 19 procent. Po dołożeniu VAT-u cena samochodu przebija grubo 20 mln zł.

Taka kwota raczej nie odstraszy entuzjastów tej marki, którzy będą mieli okazję nabyć naprawdę rzadki okaz. Stajnia z Maranello zamierza bowiem wyprodukować zaledwie 70 egzemplarzy tego modelu.

Na razie oficjalne detale dotyczące LaFerrari Spider nie są znane. Z przecieków wiemy tylko tyle, że samochód będzie wyposażony w klasycznie otwierane drzwi oraz dach składający się z czterech paneli. Pod maską pracuje silnik V12 o pojemności 6,3 litra wspomagany przez silnik elektryczny. Taki zestaw pozwala rozwinąć maksymalną moc o wartości 963 KM. LaFerrari z otwartym dachem będzie nieznacznie wolniejsze od 0 do 100 km/h w wersji coupe. Jednak jego prędkość maksymalna pozostanie taka sama - 349 km/h.

REKLAMA