LaFerrari numer 500 trafi pod młotek

Ferrari zakładało, że wyprodukuje zaledwie 499 egzemplarzy modelu LaFerrari. Jednak po trzęsieniu ziemi, jakie miało miejsce niedawno we Włoszech, zostanie zbudowany dodatkowy egzemplarz. Samochód trafi na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

Kilka miesięcy temu w północnej części Włoch miało miejsce trzęsienie ziemi, które spowodowało wiele strat. Dlatego Ferrari zadecydowało o wyprodukowaniu jeszcze jednego egzemplarza LaFerrari, który trafi na aukcję już 3 grudnia tego roku.

Licytacja zorganizowana przez RM Sotheby`s odbędzie się podczas imprezy Ferrari Finali Mondiali na torze Daytona. Potencjalni zainteresowani tym samochodem nie będą musieli stawiać się na miejscu tego wydarzenia. Dom aukcyjny umożliwi podbijanie stawki telefonicznie. Cena wywoławcza za ten wyjątkowy egzemplarz to 1,4 mln dolarów, ale eksperci szacują, że stawka przebije 2 mln dolarów.

Oprócz tego, że jest to egzemplarz o wyjątkowym numerze seryjnym, to na dodatek specjalna wersja odróżnia się wyglądem. Na „nosie” LaFerrari pojawiła się włoska flaga, a w kabinie zamontowano specjalną plakietkę upamiętniającą wydarzenie.

Ostatnie LaFerrari z twardym dachem zeszło już z taśmy, ale fabryka w Maranello będzie produkować jeszcze przez jakiś czas model LaFerrari Aperta ze składanym dachem. Powstanie tylko 209 egzemplarzy, z czego 200 trafi w ręce klientów, którzy już dawno złożyli zamówienia. Pozostałe dziewięć ma służyć w celach promocyjnych z okazji 70-lecia marki.

REKLAMA