REKLAMA

Łada Granta jako budżetowy kamper

Łada Granta nie jest może dużym rodzinnym samochodem, ale nie znaczy to, że nie można jej przerobić na... kampera.

Łada Granta jako kamper Materiały prasowe
Łada Granta jako kamper

Jeśli kojarzycie Ładę Grantę, to wiecie, że jest to samochód wielkości Dacii Logan czy Renault Thalia, bo wszystkie te auta dzielą nie tylko przynależność do wielkiego koncernu Renault-Nissan, ale i rozwiązania konstrukcyjne. Jak więc na bazie sedana segmentu B zbudować kampera?

Otóż Rosjanie potrafią, używając do tego dostawczej wersji Granty, z ramą i zawieszeniem na sprężynach śrubowych, bo taka też Łada znajduje się w ofercie na rynku rosyjskim. Przeróbką Łady Granty w rodzinne wakacyjne auto zajmuje się moskiewska firma Lux-Form, która specjalizuje się w konstrukcji modułów kempingowych, montowanych na dostawczej Grancie.

Jak podają twórcy kempingowej Łady Granty, mimo kompaktowych rozmiarów kampera, jest on komfortowym środkiem wakacyjnego transportu dla dwóch osób. Zważywszy, że z przodu jest miejsce dla kierowcy i pasażera, więcej osób i tak tego auta nie wykorzysta w podróży.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

REKLAMA

REKLAMA

Łada Granta jako kamper Materiały prasowe
Łada Granta jako kamper

Przestrzeń mieszkalna mierzy 2,18 metra długości, 1,65 metra szerokości, a wysokość to 1,56 metra. Nad kabiną mieści się część sypialna, która mierzy 1,58 metra szerokości i 1,98 metra długości. Co ciekawe, niewielka przecież Łada Granta, wraz z kempingową nadbudową rośnie do pięciu metrów długości całkowitej.

Co znajdziemy w przestrzeni mieszkalnej? Mamy tu aneks kuchenny z pojedynczym palnikiem gazowym oraz zlew. Jest też szafa oraz, co ważne, pełnowartościowa łazienka z prysznicem, toaletą i umywalką.

Zobacz także: nowy Opel Corsa, z napędem elektrycznym

REKLAMA

Łada Granta jako kamper Materiały prasowe
Łada Granta jako kamper

Zapas świeżej wody mieści się w 70-litrowym zbiorniku, co wydaje się wystarczające przy założeniu, że podróżnicy nie leją wody w czasie mycia zębów. Zbiornik na brudną wodę ma pojemność 45 litrów. Auto ma też oczywiście miejsce na butlę gazową oraz podłączenie do zewnętrznego źródła prądu.

Powyższy opis dotyczy najlepiej wyposażonego kampera, który kosztuje około 27,5 tys. dolarów. Dostępne są też jednak słabiej wyposażone odmiany, pozbawione tego i owego, co obniża cenę nawet o 10 tys. dolarów.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA