Łada XRAY prosto z taśmy

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia modelu XRAY. Auto powstało na bazie Dacii Sandero i będzie produkowane już od grudnia. 

Już od kilku miesięcy Łada zapowiadała ofensywę modelową. Rosyjski producent opublikował pierwsze zdjęcia całkowicie nowego modelu prosto z fabryki. Nowa Łada XRAY trafi do produkcji w połowie grudnia.

REKLAMA

W porównaniu z wersjami koncepcyjnymi, które były prezentowane w 2013 i 2014 roku, wersja produkcyjna ma mocno zmienione światła oraz wygląd wnętrza. Na zdjęciach zaprezentowanych przez producenta widać jeszcze, że samochód nie jest w pełni gotowy.

Auto powstaje na bazie Dacii Sandero. Bogatsze wersje wyposażeniowe będą oferowały system multimedialny, sterowanie radiem w kierownicy, automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane lusterka.

Nie wiadomo jeszcze, jakie silniki pojawią się pod maską XRAY. Na razie jest mowa o benzynowym 1,6, który będzie dostępny w dwóch wariantach: 106 i 114 KM. W opcji może się pojawić jeszcze silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra (122 KM).

Słabsze jednostki będą oferowane wyłącznie z pięciobiegową skrzynią ręczną. Mocniejszy wariant będzie dostępny z automatem.

Zobacz również:
REKLAMA