[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Łada atakuje: X-Ray i Vesta Cross

Jeden z nich jest zapowiadającym nowy model konceptem, a drugi jest gotowym do produkcji autem. Łada X-Ray i Vesta Cross wizytówką rosyjskiej motoryzacji. 

Ci, którzy rosyjską motoryzację kojarzą jedynie z Ładą Nivą muszą szybko zaktualizować swoje wiadomości w tym temacie. Może powiedzieć, że Rosja staje się motoryzacyjnym imperium to zdecydowanie za dużo, ale widać na tym polu rozwój, którego owocami są dwa modele: X-Ray i Vesta Cross.

Ten pierwszy jest gotowym do produkcji crossoverem, którego wygląd wnętrza Rosjanie zdradzili już jakiś czas temu. Zdjęcia prezentujące X-Ray’a nie są jeszcze oficjalnymi opublikowanymi przez Ładę, lecz szpiegowskimi zrobionymi prawdopodobnie kilka dni przed premierą. Można śmiać się z designu X-Ray’a, szczególnie z dziwnych, nienaturalnie wymodelowanych nadkoli, ale musimy przyznać, że już jego przód wygląda znacznie lepiej. Jego stylistyka jest spójna, a linie i kształty sensownie łączą się ze sobą. Mamy jednak wrażenie, że styliści Łady nieco zapatrzyli się na wygląd nowych modeli Mitsubishi.

REKLAMA

Co ciekawe, Łada X-Ray bazuje na Dacii Sandero Stepway, to też spodziewamy się, że do jej napędu posłużą wolnossące jednostki benzynowe o mocy do 122 KM. Standardowo rosyjski crossover będzie przenosił swoją moc na przednie koła za pośrednictwem 5-stopniowej, manualnej skrzyni biegów. Za dopłatą być może pojawi się opcjonalna przekładnia automatyczna oraz napęd 4x4 zapożyczony z Dacii Duster.

Znacznie lepiej pod względem stylistyki wypada koncepcyjny model Vesta Cross, którego nadejście zwiastowano już w zeszłym tygodniu. Mało tego, na zdjęciach plenerowych koncept wygląda po prostu bardzo dobrze! Gdyby auto w takiej formie przetrwało do wersji produkcyjnej, byłoby to miłym zaskoczeniem. Warto zwrócić uwagę, że Vesta Cross ma podobnie co X-Ray wyprofilowane nadkola. Jednak w odróżnieniu do X-Ray’a, konceptowi przypominającemu podwyższone kombi dodają one atrakcyjności. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij