Łada zaprezentuje crossovera

Firma AvtoVAZ mocno się rozkręca. Podczas jednej z imprez off-roadowych w Moskwie nowy model. Będzie to koncept o nazwie Vesta Cross. Nie dalej jak miesiąc temu producent z Rosji pokazał wnętrze innego crossovera, który niebawem wejdzie na rynek.

Na początku września zostanie zaprezentowany koncept Vesta Cross. Jak donoszą źródła, jego nadwozie będzie miało bryłę nawiązującą do kombi, ale producent określa go jako crossovera. Samochód będzie dodatkowo wyposażony w podniesione zawieszenie oraz plastikowe nakładki na błotniki, które mają podkreślić jego terenowy charakter.

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała kwestia napędu. Być moze będzie to wersja napędzana na cztery koła, aczkolwiek można się spodziewać, że producent wprowadzi wersję z napędem na przednią oś ze względów oszczędnościowych.

Auto produkowane w Togliatti trafi na linię produkcyjną nie wcześniej jak w 2016 lub 2017 roku. Prawdopodobnie pod maskę trafi silnik benzynowy znany z wersji Vesta o nadwoziu sedan. Jest to czterocylindrowy, wolnossący motor o pojemności 1,6 litra. Będzie on dostępny w trzech wersjach różniących się mocą: 87, 106 oraz 114 KM.

Będzie to już kolejny model Łady ocierający się o ten segment. Nie dalej jak miesiąc temu rosyjski producent zaprezentował model XRAY bazujący na Dacii Sandero Stepway. Z kolei model Vesta w wersji sedan jest tańszym odpowiednikiem Renault Fluence. Auto można wyposażyć opcjonalnie w automatyczną klimatyzację, podgrzewane fotele, światła przeciwmgłowe czy ESP.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA