REKLAMA

Lamboghini Huracan papieża Franciszka znów do wzięcia

Papieski Lamborghini Huracan, sprzedany w zeszłym roku za krocie, trafił teraz na loterię dobroczynną. Wystarczy 10 dolarów!

Lamborghini Huracan papieża Franciszka Materiały prasowe
Lamborghini Huracan papieża Franciszka

Pamiętacie, jak w listopadzie 2017 roku władze Lamborghini sprezentowały papieżowi Franciszkowi niezwykły dar, jakim był biały Lamborghini Huracan. Auto, które trafiło wówczas w ręce papieża Franciszka, zostało wykończone w biało-żółtych barwach, zgodnych z narodowymi barwami Watykanu. Śnieżnobiałe nadwozie w kolorze Bianco Monocerus ma żółte pasy w kolorze Giallo Tiberino. Tradycyjnie już, w przypadku podobnych darów składanych papieżom, auto zostało przekazane na cele charytatywne.

REKLAMA

Eksperci szacowali, że na aukcji RM Sotheby's w Monako, na której pojawił się papieski Huracan, auto może osiągnąć cenę nawet 1,5 mln złotych. Jak się jednak okazało, nawet specjaliści czasem się mylą, bo ostateczna cena sięgnęła kwoty 2,61 mln złotych.

Ile kosztuje Lamborghini Huracan w „normalnej” sprzedaży? W Polsce ceny wahają się od 1-1,2 mln złotych. Jak więc widać, przebicie jest solidne. Ale daleko szukać – wiele lat temu papież Jan Paweł II dostał w darze od Ferrari model Ferrari Enzo, który na aukcji zarobił później przeszło 6 milionów dolarów.

REKLAMA

REKLAMA

Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka materiały prasowe
Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka

Lamborghini Huracan papieża na loterii

Teraz Lamborghini Huracan znów pojawił się w drugim obiegu, bowiem za kilka dni końca dobiega niezwykła charytatywna loteria Omaze, w której główną nagrodą jest właśnie ten niezwykły supersamochód. Co więcej, wystarczy raptem 10 dolarów, bo tyle wart jest najtańszy los, by stać się właścicielem auta. Oczywiście, losów można nabyć o wiele więcej, zwiększając swoje szanse na wygraną. Koniec aukcji już 30 stycznia – warto się pospieszyć.

Kogo wspiera loteria Omaze? Dochód z tej akcji wesprze wiele celów, w tym między innymi odbudowę wiosek zniszczonych przez działania wojenne, wsparcie ofiar przemocy i handlu ludźmi, zapewnienie opieki medycznej i edukacji dla najbiedniejszych i wiele innych. Rozdzieleniem funduszy zajmie się organizacja CAFA – Charities Aid Foundation of America.

REKLAMA

Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka materiały prasowe
Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka

Samochody papieża Franciszka

Sam papież Franciszek znany jest raczej z korzystania z aut budżetowych. Na co dzień przez długi czas jeździł kilkuletnim Fordem Focusem II, a podczas pielgrzymek korzystał z aut takich jak Volkswagen Golf Sportsvan, Fiat 500 L czy Dacia Logan.

Używane w Polsce, podczas Światowych Dni Młodzieży, Volkswageny były bazowymi wersjami z silnikiem 1,2 o mocy 85 KM, a w wyposażeniu dodatkowym miały jedynie - zgodnie z życzeniem Watykanu - dywaniki. Po Światowych Dniach Młodzieży auta trafiły na licytację, z przeznaczeniem na cele charytatywne.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA