Lamborghini Aventador LP 750-4 SV od Novitec'a

Seryjny Lamborghini Aventador LP 750-4 SuperVeloce pierwszą setkę osiąga w czasie 2,8 sekundy. Jak zmieniły się osiągi, dzięki modyfikacjom Novitec'a?

Novitec Group
Novitec Torado Lamborghini Aventador LP 750-4 SV

Niemiecka firma Novitec najczęściej modyfikuje włoskie auta - Ferrari (pod szyldem Novitec Rosso), Maserati (Novitec Tridente) oraz Lamborghini pod nazwą Novitec Torado. Czwarta marka to Spofec i powstała z myślą o samochodach Rolls-Royce'a.

REKLAMA

Ludzie z Novitec Torado przygotowali nowy body kit do SV, który wyróżnia się czarnymi nakładkami progowymi oraz spojlerem tylnym i przednim w kolorze węgla. Dodatkowo zamontowano przeprojektowane wloty powietrza z boku auta, a obudowy lusterek wykonano z włókna węglowego. Samochód został obniżony przez zastosowanie krótszych sprężyn o ponad 33 mm.

Dzięki współpracy z firmą Vossen Novitec Torado wyposażył samochód w aluminiowe felgi w rozmiarze 21 i 22-cali (przód i tył), które swoim wzorem nawiązują do tych z Lamborghini Galardo. Co więcej niemiecka firma tuningowa oferuje aż 72 różne kolory obręczy.

Sercem Lamborghini Aventador SV jest silnik 6.5 V12, który został wyposażony w nowe oprogramowanie silnika i układ wydechowy. Dzięki temu moc jednostki wzrosła do 786 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 738 Nm. Obłęd.

Niestety Novitec Torado nie chce zdradzać osiągów swojego nowego modelu. Seryjny Lamborghini Aventador LP 750-4 Super Veloce przyspiesza do 100 km/h w czasie 2,8 sekund, a maksymalna prędkość auta to 350 km/h. Cena modyfikacji? Tego też niestety niemiecki tuner nie zdradza.

Na początku tego roku Novitec przedstawił zmodyfikowane Lamborghini Huracan o nazwie N-Largo.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA