Lamborghini Aventador SV Spider nakryte

Dopiero co zachwycaliśmy się „zamkniętą” wersją Lamborghini Aventadora SV na Genewskim Salonie Samochodowym, a już nakryto wersję Spider, pozbawioną dachu. 

fot. autocar.co.uk

Włosi z Lamborghini nie dają nam o sobie zapomnieć. Mimo, że wciąż jeszcze wzdychamy do zaprezentowanego na Targach Motoryzacyjnych w Genewie Aventadora Super Veloce, to już przebieramy nogami na sam widok jego zakamuflowanej wersji Spider, którą przyłapano gdzieś na północy Europy, w towarzystwie innych modeli Lamborghini.

Choć zauważone na stacji benzynowej superauto całe pokryte jest folią kamuflującą, to już na pierwszy rzut oka wiadomo z czym mamy do czynienia. To, czego nie można też przeoczyć to znacznych rozmiarów lampy zamontowane z przodu auta. Naturalnie nie znajdziemy ich w finalnej, produkcyjnej wersji, ale z pewnością poprawiają widoczność podczas testów w trudnych, zimowych warunkach.

fot. autocar.co.uk
fot. autocar.co.uk
   

Pod maską prawdopodobnie nie będzie żadnych niespodzianek. Pozbawiony dachu Aventador SV będzie napędzany tym samym silnikiem V12, o szalonej mocy 750 KM. Jedyne co może ulec zmianom to osiągi, które w przypadku wersji „otwartych” są zawsze odrobinę słabsze niż w wersjach coupe. Inne wartości mogą pokazać się również w przypadku wagi modelu i jego ceny. Ta druga na pewno będzie dużo bardziej szokująca. 

Zobacz także:
REKLAMA