Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lamborghini Aventador SV już wyprzedane

Wydawałoby się, że 600 sztuk takiego samochodu jak Lamborghini Aventador SV to dużo. Okazuje się, że wszystkie zostały już sprzedane, zaledwie 3 miesiące po premierze. 

Swoją premierę odbył na Targach Motoryzacyjnych w Genewie w marcu tego roku. Zaledwie po 3 miesiącach od debiutu wszystkie 600 egzemplarzy Aventadora SV, jakie planuje zbudować włoska marka, zostały już zamówione. 200 supersamochodów trafi na Ameryki Północnej i Południowej, kolejne 200 zostało przeznaczonych na rynek Europejski, Efrykański i na rynek Bliskiego Wschodu. Pozostałe Aventadory, czyli jakby  nie patrzeć – 200 sztuk, trafi do klientów w Azji.

Kosztujący ponad 1 350 000 złotych włoski bolid jest o 50 KM mocniejszy niż standardowy model LP 700-4 . Po tej lekkiej podwyżce mocy Aventador Superveloce legitymuje się mocą 750KM! Wściekłe „Lambo” może też pochwalić się lekkim spadkiem swojej wagi. W ważącym 50 kg mniej aucie popracowano też nad aerodynamiką, której wydajność udało się poprawić aż o 150%, a siła docisku jest 170% lepsza niż w „zwykłym” Aventadorze. Wszystkie te zmiany powodują, że Aventadorem SV rozpędzimy się do pierwszej „setki” w 2,8 s , a prędkościomierz zatrzyma się na wartości 350 km/h.

Mamy nadzieję, że chociaż kilka egzemplarzy Aventadora SV trafi do Polski i będziemy mogli rozkoszować się ich widokiem i dźwiękiem na naszych ulicach. 

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Jeśli myślałeś o zakupie Lamborghini Aventadora SV, to już się spóźniłeś. Wszystkie 600 egzemplarzy znalazło już swojego właściciela.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Lamborghini-Aventador-SV-juz-wyprzedane,19897,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-06-03 09:11:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij