REKLAMA

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster

Lamborghini odkryło karty, prezentując limitowaną serię otwartej wersji Aventadora Super Veloce Jota, w skrócie SVJ. Oto Aventador SVJ 63 Roadster.

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster Materiały prasowe
Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster

Podobnie jak pokazany w zeszłym roku Lamborghini Aventador SVJ 63, tak i wersja roadster tego supersamochodu jest ściśle limitowana i powstanie w liczbie zaledwie 63 egzemplarzy. Dlaczego 63? To hołd dla daty powstania marki, co miało miejsce w 1963 roku właśnie.

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster został zbudowany przy współpracy Centro Stile Lamborghini i zespołu specjalistów z Ad Personam. Włoski supersamochód będzie dostępny w ośmiu różnych wersjach, różniących się „ekspresją” - jak opisuje to producent.

Każdy egzemplarz wykończony będzie mieć na przykład wykończenie dachu, pokrywy silnika i ramki przedniej szyby z włókna węglowego – w jednej z wersji na błyszcząco, a w innej matowo. Nie może obejść się też bez oznaczenia wersji specjalnej SVJ 63, w postaci naklejek na karoserii.

Trzeba przyznać, że Aventador SVJ 63 Roadster wygląda groźnie i bardzo rasowo, w prezentowanej na zdjęciach wersji z grafitowym kolorem nadwozia i kontrastującymi pomarańczowymi elementami – literami 63 oraz listwami splitterów, progów czy dyfuzora. Wisienką na tym stylistycznym torcie są kute felgi marki Leirion, wykończone matowym tytanowym odcieniem.

Zobacz także: mocniejszy od Chirona - Bugatti Centodieci

REKLAMA

REKLAMA

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster Materiały prasowe
Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster

Wnętrze zmienione zostało w sposób nieznaczny, głównie znajdziemy tam włókno węglowe i pomarańczowe akcenty. A właściwie całe połacie pomarańczowych elementów, bo w tym kolorze wykonana jest konsola i tunel środkowy, deska rozdzielcza, boczki foteli czy klamki i boczki drzwi.

Co napędza wyjątkowego Lamborghini Aventadora SVJ 63 Roadstera? Jest to znany z innych wersji silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Generuje on moc 770 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy na poziomie 720 Nm.

Moc przekazywana jest standardowo na cztery koła, za pośrednictwem siedmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje Aventadorowi SVJ 63 Roadster zaledwie 2,9 sekundy. Z kolei maksymalna prędkość, z jaką pojechać może ta włoska bestia, określona została na 350 km/h.

Zobacz także: Tushek TS 900 Apex - hipersamochód ze Słowenii

REKLAMA

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster Materiały prasowe
Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster

Jak wspomnieliśmy na wstępie, cała seria produkcyjna została ograniczona do zaledwie 63 egzemplarzy, które mają być dostarczone właścicielom w 2020 roku. Jeśli pytacie o to, czy można jeszcze zamówić jeden egzemplarz, odpowiedź brzmi – za późno. Cała seria wyprzedała się jeszcze przed oficjalną premierą.

Przypomnijmy jeszcze w tym miejscu, że w zeszłym roku Lamborghini potwierdziło, że nowy model Aventador SVJ pobił rekord przejazdu Północnej Pętli toru Nurburgring dla samochodów produkcyjnych.

Aventador SVJ, z fabrycznym kierowcą Marco Mapellim za kierownicą, przejechał pełne kółko legendarnego toru w czasie 6:44.97 min, zostawiając w tyle Porsche 911 GT2 RS, od którego był szybszy o 2,27 sekundy. Z kolei od modelu Aventador SV wersja SVJ okazała się lepsza na szybkim kółku aż o niemal 15 sekund.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA