[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Lamborghini Aventador SVJ z rekordem Nordschleife

Lamborghini potwierdziło dzisiaj, że nowy model Aventador SVJ (Superveloce Jota) pobił rekord przejazdu Północnej Pętli toru Nurburgring dla samochodów produkcyjnych.

Lamborghini Aventador SVJ Lamborghini Aventador SVJ

Lamborghini Aventador SVJ to potężny supersamochód, który do tej pory trzymany był w tajemnicy i ukryty przed obiektywami za bojowym kamuflażem. W takim też malowaniu wykonał rekordowy przejazd przez Nordschleife.

Aventador SVJ, z fabrycznym kierowcą Marco Mapellim, przejechał pełne kółko legendarnego roku w czasie 6:44.97, zostawiając w tyle Porsche 911 GT2 RS, od którego był szybszy o 2,27 sekundy. Z kolei od modelu Aventador SV wersja SVJ okazała się lepsza na szybkim kółku aż o niemal 15 sekund.

REKLAMA

REKLAMA

Lamborghini Aventador SVJ Lamborghini Aventador SVJ

Jak chwalił się już wcześniej producent, wersja SVJ została uzbrojona w superwydajny pakiet aerodynamiczny, który pozwolił na pobicie rekordu Północnej Pętli i strącenie z najwyższego stopnia podium dotychczasowego rekordzistę – Porsche 911 GT2 RS.

Co ciekawe, walka między dwoma producentami, należącymi zresztą do tej samej Grupy Volkswagena, trwa już od paru miesięcy, bo przecież 911 GT2 RS odebrał wcześniej rekord modelowi Lamborghini Huracan Performante, które uzyskało czas 6:52,01. Z kolei w 2015 roku czas poniżej 7 minut uzyskał Lamborghini Aventador LP 750-4 SV.

REKLAMA

Lamborghini Aventador SVJ Lamborghini Aventador SVJ

Nie wiemy jeszcze wszystkiego o nowym Lamborghini Aventadorze SVJ, poza tym, że stosunek masy do mocy to 1,98 kg/KM. Z doniesień niemieckiej prasy wynika jednak, że jest o 20 KM mocniejszy od wersji SV i generuje maksymalną moc 770 koni mechanicznych.

Przypomnijmy, ze SV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 350 km/h. A silnik, który napędza ten supersamochód, to 6,5-litrowe V12.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij