Lamborghini Aventador Superveloce J.S. 1 Edition - dla milionera

W aucie od Mansory nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego, zmodyfikowano silnik oraz wnętrze. Wszystko na specjalne zamówienie. Moc jednostki napędowej wzrosła o ponad 50 KM. 

Mansory
Lamborghini Aventador Superveloce J.S. 1 Edition

Lamborghini Aventador 750-4 Superveloce J.S. 1 Edition charakteryzuje poszycie nadwozia wykonane z włókna węglowego. Mansory przy tworzeniu tego modelu inspirowało się limitowanym Lamborghini Veneno. W standardowym Aventadorze SV wymieniono przedni zderzak, a do nowego dodano bardzo szeroki splitter. Jedyny w swoim rodzaju egzemplarz posiada dodatkowe wloty powietrza, rozsiane na całej przedniej pokrywie. Z tyłu znajdziemy duży spojler, szeroki dyfuzor, a na dachu ogromny wlot, który ma dostarczać dodatkowe powietrze do chłodzenia silnika V12.

Sercem limitowanego Aventadora SV jest jednostka wolnossąca o pojemności 6,5 litra. Inżynierowie z Mansory zmodyfikowali oprogramowanie jednostki sterującej ECU, wymienili filtr powietrza na bardziej wydajny oraz zastosowali nowy układ wydechowy. Dzięki zmianom Superveloce J.S. 1 Edition charakteryzuje się mocą 818 KM. Maksymalny moment obrotowy wzrósł do 750 Nm. Zastosowanie w Lamborghini Aventador 750-4 SV J.S. 1 Edition na szeroką skalę włókna węglowego pozwoliło odchudzić samochód o 50 kg. Kuracja odchudzająca i podniesienie osiągów silnika sprawiło, że auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,7 sekundy. Maksymalna prędkość to 354 kmh.

Wnętrze wykończone jest czarno-białą skórą i włóknem węglowym. Na tunelu środkowym, zagłówkach i grodzi, oddzielającej kabinę od komory silnika widnieje napis "J.S. 1 Edition by Mansory".

Lamborghini Aventador 750-4 Superveloce J.S. 1 Edition trafi do kolekcji milionera Jamesa Stunta, który w swoim garażu posiada już 20 samochodów zmodyfikowanych przez Mansory. Nie znamy ceny wszystkich modyfikacji auta, ale pewne jest, że klient słono zapłacił za możliwość posiadania jedynego, takiego na świecie Aventadora 750-4 SV. 

REKLAMA