Lamborghini Aventador Superveloce Roadster do produkcji!

Po dużym zainteresowaniu, z jakim spotkało się Lamborghini Aventador Superveloce, włoski producent zdecydował się wypuścić na rynek jego otwartą wersję Roadster. 

Szefostwo Lamborghini korzysta z ogromnego zainteresowania jakim cieszy się ich hardcorowy Aventador SV, którego wszystkie 600 egzemplarzy zostały już wyprzedane. Zaprezentowana tego roku na Targach Motoryzacyjnych w Genewie wersja coupe doczeka się więc wersji pozbawionej dachu -  Lamborghini Aventador Superveloce Roadster.

REKLAMA

Auto, które przyłapano na testach na początku tego roku powstanie w ilości 500 sztuk, co z prostych obliczeń matematycznych pokazuje, że powstanie ich jedynie 100 mniej niż wersji coupe.

Poza informacją o tym, że auto faktycznie pojawi się w salonach, innych szczegółów wciąż brak. Choć nie mówi tego sam producent, to jedno jest pewne – jednostka napędzająca wersję Spider będzie identyczna co w zamkniętej odmianie nadwoziowej. Ogromna V-dwónastka najprawdopodobniej będzie produkowała 750 pełnokrwistych, włoskich koni mechanicznych, które katapultować będą auto do pierwszej „setki” w około 3 s. Aventador LP 750-4 SV coupe potrzebuje do tego 2,8 s i przestaje przyspieszać, kiedy wartość prędkościomierza osiągnie 350 km/h. Wartości te mogą być odrobinę słabsze w Roadsterze, ale jedna z liczb z pewnością będzie zdecydowanie wyższa – cena. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA