Lamborghini Aventador Superveloce Roadster nadjechał

To jedno z najbardziej ekscytujących aut jakie jeżdżą po naszej planecie. Każda liczba z nim związana robi duże wrażenie. Oto Lamborghini Aventador Superveloce Roadster. 

Jedno z najbardziej odjechanych aut w historii motoryzacji właśnie „zlądowało” na ziemię – Lamborghini Aventador Superveloce Roadster. Prezentacja tego kosmicznie wyglądającego bolidu odbyła się w zeszły weekend w Peeble Beach. Ale nie tylko jego wygląd jest rodem z filmów science-fiction. Osiągi, cena, moc – one również przyjmują kosmiczne wartości.

REKLAMA

Wygląd Aventadora SV Roadster choć oczywiście robi ogromne wrażenie, to nie jest wielkim zaskoczeniem. To po prostu pozbawiona kawałka dachu wersja „zwykłego” Aventadora SV, którego poznaliśmy już kilka miesięcy temu, na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jest więc mnóstwo wlotów i wylotów powietrza, ostrych, agresywnych linii tnących piękne nadwozie hiperauta. Wszystkie razem tworzą niesamowity, hipnotyczny efekt będący wypadkową technologii, nauki, pasji i… magii? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Auto jest przerażające i urzekające jednocześnie.

Upajać zmysły z pewnością będzie też ścieżka dźwiękowa „potwora” zamontowanego tuż za plecami kierowcy i pasażera. To ta sama V-dwunastka, którą znamy ze wspomnianego już zamkniętego wariantu Aventadora SV. Niezmiennie produkuje ona oszałamiające 750 KM wyciśnięte z 6,5 l. Taka moc w hiperaucie ważącym tyle co  średniej wielkości hatchback oznacza tylko jedno – niezrównane osiągi. Pierwsza „setka” w 2,9 s (jedynie o 0,1 s wolniej niż wersja coupe) i prędkość maksymalna 350 km/h. Wszystko to dzięki fantastycznemu stosunkowi masy do mocy – 2,1kg/1 KM.

 

 

Zapewne zastanawiacie się ile sekund trwa złożenie dachu w tym egzotycznym „Lambo”. Czas po jakim pasażer będzie mógł cieszyć się otwartym dachem, lub jaki przyjdzie mu czekać na ochronę przed deszczem zależy od… sprawności fizycznej montującego dach. Dwa jego kawałki wykonane są z karbonu, ważą niecałe 6 kg każdy. Zakłada się i zdejmuje ręcznie. Na skomplikowane i ciężkie mechanizmy sterujące dachem nie było zwyczajnie miejsca.

Jak już Wam donosiliśmy, produkcja Lamborghini Aventadora SV Roadster zostanie ograniczona do 500 sztuk, czyli jedynie 100 mniej niż zamkniętej wersji. Dobra wiadomość jest taka, że Roadstera można jeszcze kupić, w odróżnieniu do coupe, którego wszytskie 600 egzemplarzy znalazły już swoich właścicieli w zaledwie 3 miesiące po premierze! Zła wiadomość jest natomiast taka, że SV Roadster kosztuje niemal 1 500 000 złotych! 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA