Lamborghini Avnetador Miura Homage - Miura "powraca"

Lamborghini Miura w momencie debiutu, 50 lat temu wstrząsneła nie tylko światem motoryzacji, ale i Maranello, gdzie Enzo wraz ze swoją świtą musiał sobie uświadomić, że oto wyrósł mu godny przeciwnik.

Lamborghini
Lamborghini Aventador Miura Homage

Lamborghini Aventador Miura Hommage pojawi się na Festiwalu Prędkości, który wczoraj rozpoczął się w Goodwood. Wyjątkowa wersja Aventadora powstała z okazji 50. rocznicy debiutu Miury, protoplasty wszystkich współczesnych modeli z Sant'Agata. Na salonie genewskim w 1966 roku Lamborghini zaprezentowało model Miura, wyposażony w benzynowy motor V12 o pojemności 3,9 l i mocy 350 KM. Za stylistykę nadwozia Miury odpowiedzialny jest jest z najlepszych włoskich projektantów, Marcello Gandini.

REKLAMA

Aventador Miura Homage otrzymał kolorystykę nawiązującą do auta pokazanego 50 lat temu. Mamy czerwony lakier, który kontrastuje ze złotymi felgami i dolną częścią karoserii. Oprócz takiej kolorystki klient zamawiający Aventadora Miura Homage będzie mógł wybrać Rosso Arancio Miura(czerwony), Verde Scandal oraz Blu Tahiti (niebieski metalik).

Lamborghini Aventador Miura Homage wyróżnia się dodatkowo emblematem "Miura 50", który został zamontowany tuż pod bocznymi wlotami, odpowiedzialnymi za chłodzenie silnika V12. Centralnie umieszczona jednostka to V12 6.5, który produkuje moc 700 KM i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w czasie 2,9 sekundy i prędkość maksymalną 350 km/h.

We wnętrzu klient będzie mógł zamówić jedną z dwóch tonacji wykończenia skórą Nero Ade lub Terra Emilia. Już w standardzie dostajemy elementy wykończone z włókna węglowego.

Powstanie tylko 50 egzemplarzy Lamborghini Aventador Miura Homage. Cena auta nie jest znana, ale jak to zawsze bywa z takim projektami wszystkie sztuki zostały już pewnie sprzedane.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA