Lamborghini Centario - wszystkie egzemplarze sprzedane

Grubo ponad dwa miliony dolarów, tyle ma kosztować jubileuszowy model Lamborghini nazwany przez media jako Centario. Bardzo możliwe, że Włosi z Lamborghini zaprezentują ten samochód na najbliższych targach w Genewie.

Test Lamborghini Huracan

W tym roku przypada bardzo ważny jubileusz dla marki Lamborghini - 28 kwietnia 1916 urodził się Ferruccio Lamborghini. To on założył jedną z najbardziej renomowanych firm, które produkują super sportowe samochody. Legenda głosi, że Ferruccio udał się do samego Enzo Ferrari'ego, by zasugerować mu zmiany jakie powinien wprowadzić w konstrukcji jednego z modelów Ferrari. Lamborghini nabył takie auto, będąc od dawna właścicielem firmy produkującej ciągniki rolnicze. Enzo miał odesłać swojego klienta z niczym, dodatkowo komentując, że "nie będzie słuchał rad i pouczeń od wieśniaka produkującego traktory".

Lamborghini urażony przez założyciela marki z Maranello postanowił się zemścić. Wybrał idealny sposób, zakładając w 1963 roku Automobili Lamborghini. Pierwszym samochodem marki był model 350 GTV, ale dopiero w 1966 roku Enzo "dostał mocny policzek w twarz" za swoją zniewagę. Na marcowych targach firma z Sant'Agata zaprezentowała fenomenalny model Lamborghini Miura i to był początek drogi do miana "największego rywala" Ferrari.

Impreza motoryzacyjna w Genewie będzie idealnym miejscem do pokazania światu jubileuszowego auta. Lamborghini Centario według spekulacji ma posiadać dodatkowe oznaczenie LP770-4, co będzie oznaczać, że Włosi szykują jeszcze mocniejszy model niż topowego Aventadora SV, którego charakteryzuje moc 750 KM. Oczywiście siła napędowa w Centario będzie trafiać na wszystkie koła.

Pierwotnie pojawiły się głosy, że jubileuszowy model będzie bazował na Huracanie, który ostatnio pojawił się w mocno przerobionej wersji. Plotki ucięło samo Lamborghini. Włosi zadeklarowali tę sama platformę, co w modelu Aventador. Zachodnie media mówią o produkcji równej 40 egzemplarzy, połowa będą to wersję coupe, a reszta przewidziana jest na nadwozie spider. I co najlepsze, okazuje się, że wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane! Nie potwierdzone informacje mówią o podstawowej cenie wersji coupe równej 2 380 000 dolarów! Oczywiście wersja z otwartym dachem jest jeszcze droższa.

Lamborghini nie chce potwierdzać plotek, a sam samochód to mocno skrywana tajemnica. Pewne jest, że Włosi szykują coś ekstra na 100. urodziny Ferruccio. Co to będzie, powinno się wyjaśnić pod koniec miesiąca lub w lutym. Bądźcie czujni, bo my na pewno nie przegapimy tej premiery, a że wybieramy się na targi do Genewy, to możecie spodziewać się relacji z tej pierwszej, europejskiej imprezy motoryzacyjnej i opinii o tajemniczym modelu od Lamborghini. Warto dodać, że na przyszły rok przypada 70. rocznica założenia marki Ferrari. Włosi z Maranello zapewne już pracują nad kolejnym, jubileuszowym autem, być może będzie to samochód o nazwie F70.

REKLAMA