Lamborghini Centenario LP 770-4 - pierwsze ilustracje

Co kilka lat Lamborghini przerabia jeden ze swoich samochodów w bardziej ekskluzywny i wyjątkowy produkt - tak było z Reventonem, Sesto Elemento czy Veneno. Teraz czas na Centenario, czyli ekstremalną wersję Aventadora.

Lamborghini Centenario LP 770-4 to zwariowana wersja modelu Aventador. Powstanie tylko około 20 egzemplarzy, każdy kosztować ma ponad 2 mln euro.

W sieci krążą ilustracje pochodzące z urzędu patentowego, przestawiające wyjątkowo wyglądający model Lamborghini - to jedyny przeciek zdjęć przed oficjalnym debiutem samochodu na salonie samochodowym w Genewie.

REKLAMA

Na pierwszy rzut oka samochód nie wygląda aż tak "dziko" jak spektakularne Veneno pokazane dwa lata temu. Przypomina nieco Maserati MC12 - jego też charakteryzuje bardzo długi przód i tył. Centenario stworzono na 100 lecie urodzin założyciela marki, Ferruccio Elio Arturo Lamborghini.

Lamborghini Centenario LP 770-4 będzie napędzane 6,5-litrowym, wolnossącym silnikiem V12 benzynowym o mocy - jak wskazuje jego nazwa - 770 KM. Napęd będzie przekazywany na wszystkie cztery koła. Samochód powinien rozpędzać się do "setki" w 2,7 sekundy i maksymalnie do 350 km/h.
Włoska marka planuje wyprodukować 20 modeli coupe i 20 roadsterów - każdy za bagatela 2,4 mln dolarów (9,5 mln złotych).

Oficjalnie model ten zobaczymy 1 marca na salonie samochodowym w Genewie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA