Lamborghini Centenario LP770-4 - odliczanie rozpoczęte

Lamborghini Centenario LP 770-4 - tak brzmi pełna nazwa jubileuszowego samochód z Włoch. Prawdopodobnie powstanie tylko 40 egzemplarzy tego modelu.

Lamborghini Centenario

Ostatnio wyciekły zdjęcia, które mają pochodzić z urzędu patentowego i pokazują, jak będzie wyglądało Lamborghini Centenario LP770-4. Moc silnika V12, pochodzącego z Lamborghini Aventador SV może sięgnąć nawet 770 KM i będzie trafiać na wszystkie koła. Szanse na to, że Włosi zrobią klasyczny sportowy samochód z tylnym napędem są niewielkie. Pierwszą setkę jubileuszowy model może osiągać w czasie 2,7 sekundy, zaś maksymalną prędkość 350 km/h powinniśmy przyjąć z satysfakcją.

Produkcja Centenario została przewidziana na 40 egzemplarzy. Połowę z nich będą stanowić wersje coupe, które co ciekawe podobno zostały już wyprzedane. Cena? Kolosalne 2,38 mln dolarów, oczywiście wariant roadster będzie na pewno droższy.

Lamborghini udostępniło wideo zapowiedź, która została wymownie zatytułowana "Perfekcja wymaga czasu":

Ferruccio Elio Arturo Lamborghini, czyli założyciel włoskiej marki produkującej super sportowe samochodu urodził się 28 kwietnia 1916 roku w włoskiej miejscowości Rennazzo di Cento. W 1949 roku utworzył firmę produkującą traktory o nazwie Lamborghini Trattori. W 1963 roku założył Automobili Lamborghini. Pierwszym samochodem, który powstał pod nazwiskiem włoskiego przedsiębiorcy było Lamborghini 350 GTV.

REKLAMA