Lamborghini Centenario Roadster - pazerność producenta

Lamborghini model Centenario zaprezentowało na targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód jest prezentem na 100. urodziny założyciela marki z Sant'Agata, którym był Ferruccio Lamborghini.

Lamborghini Centenario Roadster

Podczas premiery auta na marcowych targach było wiadomo, że powstanie 40 sztuk samochodów spod szyldu Centenario. Połowa z nich to wersja z zamkniętym dachem, a druga połowę ma stanowić pokazany kilka dni temu na imprezie Monterey Car Week w Kalifornii Centenario Roadster.

Centenario Roadster, tak jak i wersja Coupe została zbudowana w oparciu o Aventadora SV. Specjalnie do wersji Roadster Lamborghini stworzyło nowy odcień Argento Centenario. Agresywna stylistyka to wizytówka modelu Centenario oraz wszechobecne zastosowanie włókna węglowego w poszyciu nadwozia.

Wnętrze wykończono najdroższymi materiałami w kolorystyce brązowo-białej. Oczywiście nie zabrakło highend'owego sprzętu multimedialnego z centralnym ekranem dotykowym o przekątnej 10,1-cala. Tak jak i w wersji coupe, tak i w Centenario Roadster zamontowano dwie kamery, za pomocą których kierowca będzie rejestrował swoje dokonania na torze wyścigowym.

Za Lamborghini Centenario, trzeba było zapłacić m.in. 1,75 mln auro. Cena Roadstera to okrągłe 2 mln euro! Jeśli jesteś początkującym kolekcjonerem samochodów, to mamy dla Ciebie złą wiadomość - wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane, a klienci dostaną swoje auta "do ręki" najpóźniej pod koniec 2017 roku.

Centenario Roadster na pewno będzie można oglądać na jesiennych targach motoryzacyjnych Paryż Motor Show. A wrażenia z jazdy wersją coupe Centenario przeczytacie w najnowszym numerze (wrześniowym) naszego miesięcznika.

REKLAMA