Lamborghini Centenario - kolejne informacje

Centenario LP770-4, tak zachodnie media określają samochód, który Lamborghini ma pokazać w Genewie. Na dzień dzisiejszy Włosi z Sant'Agata nie potwierdzają żadnych informacji na temat samochodu, który zostanie odsłonięty w halach Palexpo. Nie wszyscy potrafią jednak trzymać przysłowiowy język za zębami.

Lamborghini Murcielago LP 670-4 SV

Naszym kolegom z niemieckiego Auto Motor und Sport udało się wyciągnąć klika informacji na temat nowego, limitowanego modelu Lamborghini. "Centenario jest naszą definicją hiper samochodu" - stwierdził w rozmowie z niemieckimi dziennikarzami, Maurizio Reggiani, szef działu badań i rozwoju w Lamborghini.

REKLAMA

Lamborghini Centenario to model, który ma uczcić 100. rocznicę urodzin założyciela marki z Sant'Agata, Ferrucio Lamborghini. Samochód zostanie zbudowany na bazie Aventadora. Oczywiście styliści marki wznieśli się na wyżyny swoich możliwości przy projektowaniu Centenario. Stylistyka powinna być mocno zbliżona do takich aut jak, Lamborghini Sesto Elemento. 

Jubileuszowy model będzie zasilany przez jednostkę, która pracuje w Lamborghini Aventador, czyli silnik V12 o pojemności 6,5 l. Maksymalna moc może wynieść nawet 770 KM, ale na razie nikt z Lamborghini nie potwierdził tej wartości. Siła napędowa trafi na cztery koła poprzez 7-biegową skrzynię automatyczną. Zakładając, że moc silnika się potwierdzi, możemy spodziewać się osiągów na poziomie sprintu do 100 km/h w czasie 2,7 s oraz maksymalnej prędkości 350 km/h.

Lamborghini ma zbudować tylko 40 sztuk Centenario (20 coupe i 20 cabrio). Cena jednego egzemplarza może sięgnąć nawet 2,2 mln euro, czyli prawie 10 mln złotych! Nikogo nie powinno dziwić, że wszystkie egzemplarze zostały już wyprzedane.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA