Lamborghini Diablo SV z rekordowo niskim przebiegiem na sprzedaż

Jeśli szukasz klasycznego, włoskiego supersamochodu to ten egzemplarz Lamborghini Diablo SV jest dla Ciebie. Nie tylko dlatego, że to ultra rzadki okaz, ale prawdopodobnie jedyny na świecie z tak niskim przebiegiem.

To Lamborghini Diablo SV zostało wyprodukowane w 1999 roku. Historia auta jest nieznana, ale prawdopodobnie wyglądała tak, że auto przyjechało do dealera, zjechało z lawety i... tyle. Diablo w swoim życiu przejechało zaledwie 1,8 km.

Lata 90. przyniosły motoryzacyjnemu światu wiele świetnych samochodów i bez wątpienia Diablo SV jest jednym z nich. Powstało tylko 100 egzemplarzy Super Veloce (Super Szybki). Tego pomalowano w kolorze Titanium Grey. Pod maską pracuje 5,7-litrowa jednostka V12 (oczywiście wolnossąca) o mocy 530 KM i 605 Nm momentu obrotowego. 

Auto z rekordowo niskim przebiegiem zostanie wystawione na aukcji w Montrealu. Cena? 499 000 dolarów. Powstaje pytanie, kto chciałby kupić ten samochód. Nie chodzi o jego wysoką cenę, zamożnych przecież na tym świecie nie brakuje. Problem w tym, że każdy metr (dosłownie) przejechany tym samochodem boli, nie tylko dlatego, że traci na wartości, ale po prostu szkoda. A po co kupować auto, którym się nie jeździ?

REKLAMA