REKLAMA

Lamborghini Essenza SCV12 – możesz pobawić się nim jedynie na torze wyścigowym

Lamborghini dołącza do firm, które oferują supersportowe samochody dopuszczone wyłącznie do ruchu po torach, ale nie mogą startować w wyścigach. Kupując Lamborghini Essenza SCV12 wstępujesz do ekskluzywnego klubu i bierzesz udział w programie szkoleń z jazdy po różnych torach świata.

Lamborghini Essenza SCV12 materiały prasowe
Lamborghini Essenza SCV12

Pierwszą marką, która wprowadziła tego typu program było Ferrari. Kupując model FXX dołączałeś do ekskluzywnego klubu, mogłeś spotykać się na torze i szkolić swoje umiejętności w ekstremalnym aucie.

Ferrari FXX Kmateriały prasowe
Ferrari FXX K

Modele FXX nie spełniają norm dotyczących samochodów poruszających się po drogach, ani specyfikacji, które obowiązują samochody wyczynowe. Są to ekskluzywne auta, których celem jest dostarczanie ekstremalnych emocji za kółkiem. Aktualna edycja torowego Ferrari - FXX K dysponuje silnikiem o mocy 1050 KM.

Porsche 935materiały prasowe
Porsche 935

Podobny samochód dwa lata temu pokazało Porsche. Porsche 935, technicznie bazujące na modelu 911 GT2 RS, nawiązuje do modelu wyczynowego z lat 70 który zasłynął w wyścigach w Le Mans. I również to limitowane Porsche, które sprzedało się na pniu, może poruszać się wyłącznie po torach wyścigowych. Porsche 935 ma turbodoładowany silnik bokser o mocy 690 KM i zostało wyprodukowane w liczbie 77 sztuk.

Lamborghini Essenza SCV12materiały prasowe
Lamborghini Essenza SCV12

Tą samą drogą podążą teraz Lamborghini i buduje model Essenza SCV12 limitowany do 40 sztuk. Za plecami kierowcy znajduje się wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 litra i mocy 830 KM. To najmocniejsza jednostka oferowana przez Lamborghini. Ten samochód dostępny jest dla najzamożniejszej i najważniejszej dla marki grupy klientów, która nie stroni od jazdy po torze wyścigowym i kolekcjonerskich edycji.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA