Lamborghini Huracan Edzione-GT Spyder - ponad 1100 KM od DMC

Lamborghini Huracan Edizione-GT Spyder do 100 km/h przyspiesza o prawie sekundę szybciej niż fabryczny Huracan Spyder. A już standardowy model ma fenomenalne osiągi.

Lamborghini Huracan Edizione-GT Spyder od DMC

Jedno trzeba przyznać ludziom z DMC, są szaleni, ale w każdym szaleństwie jest metoda. Inżynierowie z DMC postarali się o spory zastrzyk koni mechanicznych. I tak silnik V10 Lamborghini dostał m.in. dwie turbosprężarki. Dzięki temu Lamborghini Huracan Edizione-GT Spyder ma 1103 KM mocy i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Huracan Edizione-GT Spyder osiąga 100 km/h w czasie 2,69 sekundy, zaś maksymalna prędkość auta to 354 km/h. Seryjny Huracan Spyder od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,4 s i maksymalnie może osiągać 324 km/h.

Lamborghini Huracan Edizione-GT Spyder od DMC

DMC oprócz dołożenia turbosprężarek zmodyfikowało samą jednostkę oraz skrzynię biegów, aby ta mogła sprostać dużej sile napędowej i przenieść ją na asfalt.

Huracan Spyder dostał nowe zderzaki z większymi wlotami powietrza oraz dodatkowymi spliterami i pionowo ustawionymi niewielkimi lotkami. Te odpowiadają za sterowanie strugą powietrza. Oczywiście nie zabrakło szerszych nakładek progowych i ogromnego tylnego spojlera. Swoim kształtem ma nawiązywać do tego, który był montowany w Lamborghini Countach. Cena wszystkich dodatków i modyfikacji? Niestety nie jest znana, ale może to lepiej, gdyż pewnie niektórych przyprawiła by o zawał serca.

REKLAMA