REKLAMA

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder. Lekki, mocny, szybki

Lamborghini pokazało dzisiaj model Huracan Evo w wersji RWD Spyder. Oznacza to mnóstwo frajdy z jazdy włoskim supersamochodem pod gołym niebem.

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder

Prezentacja nowego Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder odbyła się za pośrednictwem pokazu online, z wykorzystaniem efektu rozszerzonej rzeczywistości. Efektowny debiut godny był efektownego samochodu, bo taki właśnie jest nowy wariant Huracana.

Nie przedłużając – oto on. Rasowy kabriolet z potężnym, wolnossącym silnikiem V10 o pojemności 5,2 litra i mocy 610 KM, przenoszonej wyłącznie na koła tylnej osi. Jak na swoje parametry ten odkryty supersamochód waży niewiele, bo raptem 1,5 tony, dzięki czemu „setkę” osiąga w mgnieniu oka.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Co zatem konkretnie dostaniemy po wydaniu kwoty minimum 176 tys. euro, bo na tyle wyceniony jest Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder w Europie? Wspomniane 5,2-litrowe V10 o mocy 610 KM i 560 Nm momentu obrotowego, opakowane w bardzo rasowe nadwozie ze składanym, płóciennym dachem.

Wolnossąca jednostka katapultuje lekkiego roadstera od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a drugą „setkę” osiąga on już po 9,6 sekundach od startu. Maksymalna prędkość? Pokaźne 324 km/h. Czego chcieć więcej?

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Prowadzenie tego samochodu jest czystą przyjemnością. Pomaga w tym rozkład masy z 60 proc. przesuniętymi na tył i 40 proc. na przód, przy stosunku masy do mocy na poziomie 2,47 kg/KM. Wrażenia podkręca przycisk ANIMA umieszczony na kierownicy, pozwalając wybrać jeden z trybów jazdy:

  • Strada do codziennej jazdy, minimalizujący uślizg kół
  • Sport pozwalający na kontrolowane poślizgi w ograniczonym zakresie
  • Corsa do jazdy ekstremalnej, oczywiście na zamkniętym torze

Na koniec jeszcze słowo o dachu. Kiedy zrobi się chłodno lub nadejdą deszczowe chmury, w zaledwie 17 sekund kabina zostanie przykryta tekstylnym czarnym dachem, a to wszystko bez konieczności całkowitego zatrzymania samochodu – mechanizm działa przy prędkościach do 50 km/h.

Pierwsze dostawy Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder przewidywane są już niebawem, bo latem 2020 roku. Jeśli więc marzy wam się taki właśnie kabriolet i odłożyliście około 810 tys. złotych, to nowe Lambo może być wasze już za parę miesięcy.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA