REKLAMA

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder. Lekki, mocny, szybki

Lamborghini pokazało dzisiaj model Huracan Evo w wersji RWD Spyder. Oznacza to mnóstwo frajdy z jazdy włoskim supersamochodem pod gołym niebem.

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder Materiały prasowe
Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder

Prezentacja nowego Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder odbyła się za pośrednictwem pokazu online, z wykorzystaniem efektu rozszerzonej rzeczywistości. Efektowny debiut godny był efektownego samochodu, bo taki właśnie jest nowy wariant Huracana.

REKLAMA

Nie przedłużając – oto on. Rasowy kabriolet z potężnym, wolnossącym silnikiem V10 o pojemności 5,2 litra i mocy 610 KM, przenoszonej wyłącznie na koła tylnej osi. Jak na swoje parametry ten odkryty supersamochód waży niewiele, bo raptem 1,5 tony, dzięki czemu „setkę” osiąga w mgnieniu oka.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Co zatem konkretnie dostaniemy po wydaniu kwoty minimum 176 tys. euro, bo na tyle wyceniony jest Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder w Europie? Wspomniane 5,2-litrowe V10 o mocy 610 KM i 560 Nm momentu obrotowego, opakowane w bardzo rasowe nadwozie ze składanym, płóciennym dachem.

Wolnossąca jednostka katapultuje lekkiego roadstera od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a drugą „setkę” osiąga on już po 9,6 sekundach od startu. Maksymalna prędkość? Pokaźne 324 km/h. Czego chcieć więcej?

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Prowadzenie tego samochodu jest czystą przyjemnością. Pomaga w tym rozkład masy z 60 proc. przesuniętymi na tył i 40 proc. na przód, przy stosunku masy do mocy na poziomie 2,47 kg/KM. Wrażenia podkręca przycisk ANIMA umieszczony na kierownicy, pozwalając wybrać jeden z trybów jazdy:

  • Strada do codziennej jazdy, minimalizujący uślizg kół
  • Sport pozwalający na kontrolowane poślizgi w ograniczonym zakresie
  • Corsa do jazdy ekstremalnej, oczywiście na zamkniętym torze

Na koniec jeszcze słowo o dachu. Kiedy zrobi się chłodno lub nadejdą deszczowe chmury, w zaledwie 17 sekund kabina zostanie przykryta tekstylnym czarnym dachem, a to wszystko bez konieczności całkowitego zatrzymania samochodu – mechanizm działa przy prędkościach do 50 km/h.

Pierwsze dostawy Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder przewidywane są już niebawem, bo latem 2020 roku. Jeśli więc marzy wam się taki właśnie kabriolet i odłożyliście około 810 tys. złotych, to nowe Lambo może być wasze już za parę miesięcy.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA