Lamborghini Huracan RWD Spyder- tylnonapędowa rozkosz

Ciąg dalszy premier na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Następna z nich to Lamborghini Huracan Spyder z napędem na tylną oś.

Lamborghini Huracan RWD Spyder
Lamborghini Huracan RWD Spyder

Lamborghini Huracan RWD Spyder- jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z tylnonapędowym potworem dla entuzjastów wiatru we włosach. Producent z Sant'Agata zaprezentował nowy model na trwających w Los Angeles targach motoryzacyjnych.

Podobnie jak wersja coupe, tak i spyder napędzany jest przez silnik V10 o pojemności 5,2 litra dający do dyspozycji kierowcy 580 KM. Mimo że przybyło mu 119 kg, dalej może się poszczycić świetnymi osiągami. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,6 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do 319 km/h. 

Dodge Viper GTS-R
Dodge Viper GTS-R na L.A. Auto Show

Zobacz zdjęcia z targów Los Angeles Auto Show

 

Z zewnątrz nowego Huracana wyróżniają zmienione wloty powietrza. Materiałowy dach można złożyć w 17 sekund, jadąc maksymalnie 50km/h. Jeśli jednak chcemy cieszyć się dźwiękiem dziesięciocylindrowego silnika bez opuszczania dachu, możemy opuścić samą tylną szybę. Auto wyposażone jest w 19 calowe obręcze, na które naciągnięto opony Pirelli  P Zero.

Huracan dzięki napędowi na tył, będzie dostarczał wielu wrażeń fanom szybszej jazdy. Będą oni mogli wybrać się po niego do salonów Lamborghini już w styczniu 2017 roku.

Zobacz także:
REKLAMA