Lamborghini Huracan Roadster zadebiutuje w Genewie w 2016

Według nieoficjalnych danych, Lamborghini zaprezentuje Huracana Roadster już w przyszłym roku na targach w Genewie. „Szmaciany” dach jest możliwy, silnik V10 – pewny. 

Test Lamborghini Huracan

Po wczorajszej premierze Ferrari 488 Spider, pojawiły się plotki, że marka spod znaku byka, która od zawsze konkuruje z producentem z Maranello, w przyszłym roku wypuści konkurenta dla świeżutkiego 488 Spider. Mający bić się z Ferrari o palmę pierszeństwa Huracan Roadster podobno ma pokazać się światu na przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie.

REKLAMA

Choć nie przyłapano jeszcze przechodzącego testy, zakamuflowanego Huracana Roadster, to mówi się, że jego produkcyjna wersja, podobnie jak Gallardo Spyder, ma zostać wyposażona w brezentowy składany dach, czyli zupełnie inaczej niż ma to miejsce w większym Aventadorze Roadster, czy też głównym konkurencie – Ferrari 488 Spider.

O ile „szmaciany” dach w Huracanie Roadster to póki co jedynie plotka, to obecność 5,2-litrowego silnika V10 jest niemal niepodważalna. Wciąż będzie produkował ogromną moc 610 KM i 560 Nm, a za przeniesienie tych wartości odpowiedzialna będzie 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. By najlepiej wykorzystać możliwości jakie daje silnik, włoski byk napędzany będzie na wszystkie cztery "kopyta". Taki zestaw powinien katapultować włoskie superauto do pierwszej „setki” w 3,2 s.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA