Lamborghini Huracan Sterrato – pierwsze zdjęcia off-roadowego superauta

Oficjalna premiera Lamborghini Huracana Sterrato przed nami, ale już dziś producent zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia terenowego supersamochodu. Po raz ostatni zobaczymy tu wolnossące V10.

Lamborghini Huracan Sterrato fot. materiały prasowe
Lamborghini Huracan Sterrato

Lamborghini uchyla rąbka tajemnicy przed oficjalną premierą Huracana Sterrato, która to nastąpi 30 listopada. Supersamochód napędzany silnikiem V10, zdolny pokonać lekki teren, został dziś pokazany na pierwszych zdjęciach i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Choć nie ma też wielkiego zaskoczenia, ponieważ auto wygląda podobnie jak na niedawnych nagraniach, gdzie nadwozie pokryte było zaledwie kamuflującą folią. Sterrato pojawiło się tez przecież w 2019 roku w wersji koncepcyjnej i już wtedy mniej więcej wiadomo było, czego możemy się spodziewać.

W porównaniu do wersji sprzed trzech lat Huracan Sterrato stracił montowaną na dachu świetlną listwę, natomiast pozostawiono wątpliwej urody, bo wyglądające jak doklejone na siłę, dodatkowe światła w zderzaku. Nie jesteśmy fanami tego elementu. Ciekawym natomiast dodatkiem są dachowe relingi, które pozwolą przewieźć bagaż w postaci chociażby nart w drodze na zimowy wypoczynek, czy zamontować modny w ostatnim czasie dachowy namiot. Inne warte zauważenia elementy to mocno poszerzone błotniki, dachowy wlot powietrza czy terenowe opony naciągnięte na ogromne, masywne felgi.

Lamborghini Huracan Sterratofot. materiały prasowe
Lamborghini Huracan Sterrato

Do napędu wykorzystany zostanie silnik V10, choć na szczegóły musimy jeszcze zaczekać. Wiemy jednak, że Huracan Sterrato ma być pożegnaniem z ostatnim Lamborghini niebędącym hybrydą, a przy tym napędzanym wolnossącym silnikiem V10. Spodziewamy się, że 5,2-litrowa jednostka oferować będzie moc 640 KM i moment obrotowy na poziomie 600 Nm, co w połączeniu z napędem na cztery koła i dużym prześwitem pozwoli pokonać lekki i średniotrudny teren, a na pewno przyda się na zaśnieżonych trasach szwajcarskich Alp.

Lamborghini Huracan Sterratofot. materiały prasowe
Lamborghini Huracan Sterrato

Swoją drogą, dożyliśmy bardzo ciekawych czasów w kontekście zmian, jakie zachodzą w świecie samochodów. Z jednej strony wielkimi krokami nadchodzi, a właściwie już nadeszła, elektryczna rewolucja i zbliżający się koniec spalinowych napędów. To także czas, kiedy przestaje być opłacalna produkcja niedużych miejskich modeli, pokroju Forda Fiesty, a samochody zaczynają być towarem luksusowym ze względu na mocno rosnące ceny. Z drugiej natomiast strony producenci poszukują kolejnych nisz, w których mogą znaleźć nowych klientów i zarobić dodatkowe pieniądze. W tym przypadku mówimy o sportowych samochodach w wersjach terenowych – jak pokazane niedawno i mające wejść do seryjnej produkcji Porsche 911 Dakar. A wy, co sądzicie o tych samochodach?

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA