Lamborghini Huracan dla włoskiej policji

Włoska drogówka dostała nowy radiowóz od Lamborghini. Policjanci będą patrolować autostrady w rejonie Bolonii za kierownicą ponad 600-konnego auta.

Lamborghini Huracan Polizia
Lamborghini Huracan radiowóz

Lamborghini Huracan nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla przypomnienia dodamy, że samochód ma centralnie umieszczony wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2-litra. Jednostka dostarcza 611 KM mocy. Siła napędowa jest przekazywana na wszystkie koła, które obuto w wyczynowe opony Pirelli P Zero.

REKLAMA

Lamborghini Huracan Polizia
Lamborghini Huracan radiowóz

Samochód jest w jasnoniebieskim kolorze przełamanym białymi akcentami. Z boku Huracana widnieje duży napis "polizia". Nie mogło się obyć bez sygnałów świetlnych na dachu i syreny. Poza tym policyjnego Huracana wyposażono w kamerę, która monitoruje prace policjantów. To jednak nie wszystko samochód ma na swoim pokładzie także duża apteczkę pierwszej pomocy i defibrylator, tak aby policjanci mogli szybko podjąć akcję reanimacyjną. Co więcej z przodu w miejscu bagażnika można przewozić organy do przeszczepów lub krew.

Lamborghini po raz trzeci wsparło włoską policje dostarczając wyjątkowy radiowóz. Dwa lata temu Huracan trafił do policji autostradowej w Rzymie, a w 2008 roku szeregi stróżów prawa zasiliło Lamborghini Gallardo.

Warto przypomnieć, że nie tak dawno pisaliśmy o innym ciekawym radiowozie. Australijska policja otrzymała w formie użyczenia Mercedesa-AMG E43.

Zobacz także:
REKLAMA