Lamborghini Huracan i tylny napęd

Lamborghini Huracan wzorem poprzednika posiada napęd przekazywany na wszystkie koła. Na targach w Los Angeles, Włosi mają zaprezentować światu nową wersję Huracana, której główną cechą będzie napęd przekazywany tylko na oś tylną.

Test Lamborghini Huracan
Z tyłu – groźnie

Już na początku tego roku pojawiły się plotki na temat tylnonapędowej wersji Huracana. Mówiło się nawet, że do gamy zostaną wprowadzone dwa osobne warianty z takim rozwiązaniem. Targi Los Angeles startują 20 listopada i to na nich Lamborghini pokaże Huracana w nowej odsłonie. Szczegółów nikt na razie nie zdradza, ale pod maską na pewno pojawi się silnik V10 5,2-litra. W seryjnym Huracanie moc tej benzynowej jednostki to 610 KM(560 Nm).

REKLAMA

Nawet jeśli Lamborghini postanowi nie podnosić mocy auta, to pewnie odchudzi samochód i dołoży do niego nowy, bardziej wydajny aerodynamicznie, bodykit. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Włosi zapewne ograniczą ilość wyprodukowanych egzemplarzy. Poprzednik Huracana, Lamborghini Gallardo można było zamówić z tylnym napędem. Włosi stworzyli specjalną wersję o nazwie LP550-2 Valentino Balboni. Samochód był hołdem złożonym dla znakomitego kierowcy testowego Lamborghini.

Na razie pozostaje nam wyczekiwać targów Los Angeles 2015. Impreza już za kilkanaście dni i wtedy wyjaśni się sytuacja z tylnonapędowym Huracanem.

Zobacz także:
REKLAMA