[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Lamborghini Huracan papieża Franciszka sprzedane za krocie

Papież Franciszek dostał niedawno od Lamborghini nowiutkiego Huracana. Auto trafiło na aukcję, a dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Ostateczna cena transakcyjna przekroczyła wcześniejsze oczekiwania.

Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka

Władze Lamborghini sprezentowały papieżowi Franciszkowi niezwykły dar, jakim jest Lamborghini Huracan. Nie jest to jednak nowe papamobile, a samochód, który tradycyjnie już został przekazany na cele charytatywne.

Przypomnijmy, że tradycja podobnych motoryzacyjnych prezentów nie jest wcale nowa. Papież Jan Paweł II dostał kiedyś w darze od Ferrari model Ferrari Enzo, który na aukcji zarobił później przeszło 6 milionów dolarów. Tym razem nikt nie oczekiwał podobnych kwot.

Aukcja RM Sotheby's, na której auto zostało zlicytowane, odbyła się kilka dni temu. Celem było wsparcie papieskich fundacji, z przeznaczeniem szczególnym na pomoc chrześcijanom w Iraku, pomoc w Afryce oraz wsparcie kobiet, które padły ofiarą prostytucji i handlu ludźmi.

Ile kosztuje Lamborghini Huracan? W Polsce ceny wahają się od 1-1,2 mln złotych. Pod maską drzemie natomiast 5,2-litrowy silnik o mocy nawet 610 koni mechanicznych. Ten egzemplarz wart jest jednak o wiele więcej.

Eksperci szacowali, że na aukcji RM Sotheby's w Monako, auto może osiągnąć cenę nawet 1,5 mln złotych. Jak się jednak okazało, nawet specjaliści czasem się mylą, bo ostateczna cena sięgnęła kwoty 2,61 mln złotych.

Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka Lamborghini Huracan dla papieża Franciszka

Sam papież Franciszek znany jest raczej z korzystania z aut budżetowych. Na co dzień przez długi czas jeździł kilkuletnim Fordem Focusem II, a podczas pielgrzymek korzystał z aut takich jak Volkswagen Golf Sportsvan, Fiat 500 L czy Dacia Logan.

Używane w Polsce, podczas Światowych Dni Młodzieży, Volkswageny były bazowymi wersjami z silnikiem 1,2 o mocy 85 KM, a w wyposażeniu dodatkowym miały jedynie - zgodnie z życzeniem Watykanu - dywaniki. Po Światowych Dniach Młodzieży auta trafiły na licytację, z przeznaczeniem na cele charytatywne.

Lamborghini Huracan, które trafiło niedawno w ręce papieża Franciszka, zostało wykończone w biało-żółtych barwach, zgodnych z narodowymi barwami Watykanu. Śnieżnobiałe nadwozie w kolorze Bianco Monocerus ma żółte pasy w kolorze Giallo Tiberino.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij