Lamborghini Miura P400 S - auto Roda Stewarta na aukcji

Jednym z właścicieli tego egzemplarza Lamborghini Miury P400 S był legendarny brytyjski muzyk Rod Stewart. Cena auta na aukcji może wynieść sporo ponad 4,3 mln złotych.

Lamborghini Miura P 400S Roda Stewarta na aukcji

Auto pierwotnie zakupił Rod Stewart, który rozkoszował się jazdą wyjątkową Miurą P400 S. Nowy właściciel w 2013 roku postanowił odrestaurować samochód i dokonać "drobnych" modyfikacji. Te kosztowały ok. 100 tys. funtów brytyjskich (486 650 złotych). I dzięki temu samochód został przemieniony w wariant Miura SV. Ostatnia zmiany w tym egzemplarzu Miury to powrót do oryginalnego koloru Blue Note i czarnego wnętrza.

Lamborghini Miura P 400S Roda Stewarta na aukcji

Przez lata samochód zmieniał właścicieli i nadszedł czas by kolejny szczęśliwiec z zasobnym portfelem zaparkował Miruę w swoim garażu. A portfel musi mieć bardzo zasobny. Specjaliści z domów aukcyjnych szacują, że cena auta może osiągnąć nawet  900 tys. funtów brytyjskich (4 380 000 złotych).

Przypominamy, że Lamborghini zbudowało tylko 764 egzemplarzy Miury w wersji z kierownicą po prawej stronie. Sam model produkowano w latach 1966-1973. Jeszcze rzadziej spotykanym wariantem jest Mirua SV (Super Veloce). Powstało jedynie 150 sztuk tej wersji.

Ten wyjątkowy egzemplarz Miury będzie licytowany w najbliższy weekend na aukcji Coys’ Classic & Sports Car Show w Londynie. 

REKLAMA