Lamborghini Reventón - w promocyjnej cenie

Niewiele jest na świecie samochodów takich jak Lamborghini Reventón - powstało jedynie 21 egzemplarzy supersamochodu zbudowanego w oparciu o Murcielago. Teraz jedna sztuka tego auta trafi na aukcję.

Lamborghini Reventón
Lamborghini Reventón

Przyzwyczailiśmy się już, że podczas aukcji  RM Sotheby’s sprzedawane są najdroższe i najrzadsze samochody świata. Teraz organizatorzy przeszli samych siebie, ponieważ przeprowadzona zostanie aukcja Lamborghini Reventóna! O dziwo w przeliczeniu niecałe 6 mln złotych za ten samochód to istna promocja! Powstało przecież jedynie 21 egzemplarzy tego wyjątkowego auta (jedno trafiło do muzeum marki).

A właśnie wartość 1-1,4 mln dolarów oszacowali eksperci - jednak nie będziemy zdziwieni, jeżeli podczas licytacji cena to poszybuje w górę jeszcze bardziej. Co ciekawe, samochód ten jako nowy kosztował około 1,5 mln dolarów - mogli go kupić jedynie ludzie, wytypowani przez Lamborghini.

Co sprawia, że eksperci tak słabo wycenili ten samochód? Może fakt, że w ostatnich latach Lamborghini stworzyło bardzo dużo ciekawych i może nawet bardziej wartościowych pojazdów? Wspomnieć tylko takie rodzynki Sesto Elemento, Veneno czy Centenario. W każdym razie egzemplarz, który widzicie na zdjęciach ma na liczniki przejechanie jedynie około 1600 km! A to w przypadku tak egzotycznego samochodu jest wielką zaletą.

Każdy z 21 Reventonów powstał w takiej samej konfiguracji. Oznacza to matowy szary lakier i wnętrze pokryte czarno skórzaną tapicerką i alkantarą w militarnej zieleni. Do tego zmieniono nieco wygląd karoserii, świateł z przodu i z tyłu, zamontowano inne felgi oraz zegary (są cyfrowe, w Murcielago były analogowe). Pod maską umieszczono dobrze znany silnik V12 o pojemności 6,5 litra i mocy 650 KM (o 10 KM więcej niż w Murcielago LP 640-4).

Czy cena ostatecznie wzrośnie? Tego dowiemy się po aukcji RM Sotheby’s Arizona, która odbędzie się na początku roku.

Zobacz także:
REKLAMA