Lamborghini Urus otrzyma silnik V8

Poznaliśmy garść informacji dotyczących pierwszego SUV-a w historii włoskiej marki.

Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Prezes Lamborghini, Stefano Domenicali, zapowiedział, że pod maską auta zagości podwójnie doładowana jednostka V8 o pojemności 4 litrów i mocy aż 650 KM. Jednocześnie podkreślił, że firma nie ma zamiaru bić rekordu wśród SUV-ów na najszybszy przejazd Nurburgringu.

Należąca do VW marka nigdy wcześniej nie montowała w swoich seryjnych modelach turbodoładowanych silników. Samochód ma przyspieszać od 0-100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Będzie bazować na modułowej płycie podłogowej MLB evo, z której korzystają już Bentley Bentayga oraz Audi Q7. Urus ma mierzyć około 5 metrów długości i prawie 2 metry szerokości. Z zewnątrz ma wyróżniać się sportowymi akcentami, takimi jak cztery końcówki wydechu czy pakiet ospoilerowania.

Do gamy powinna trafić również wersja hybrydowa plug-in. Całkiem prawdopodobna jest też odmiana SV rozwijająca blisko 700 KM. Co prawda,  firma w latach 1986-1993 produkowała model LM-002, ale było to bardziej auto terenowe niż SUV. Urus trafi na rynek w drugiej połowie 2018 r. Nowe Lamborghini ma kosztować od 180 000 Euro. Wersja hybrydowa plug-in pojawi się nie wcześniej niż w 2019 r.

Ponadto Domenicali zaznaczył, że od 2019 roku w fabryce marki w Sant'Agata Bolognese ma powstawać rocznie 3500 aut tej marki, co oznaczałoby podwojenie produkcji w porównaniu do obecnego poziomu. Duży udział w liczbie wytwarzanych samochodów będzie miał właśnie Urus. Włoska marka planuje rocznie sprzedawać blisko 3000 sztuk swojego SUV-a.

Samochód zadebiutuje we wrześniu na salonie we Frankfurcie lub w marcu przyszłego roku na salonie w Genewie.

REKLAMA
REKLAMA