Lamborghini Urus - powstanie hybryda

Lamborghini wałkuje temat swojego pierwszego SUV-a od wielu lat, ale wszystko wskazuje na to, że taki samochód pojawi się już niedługo - co ciekawe będzie też wersja hybrydowa.

Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Pamiętacie koncepcyjny model Lamborghini Asterion? Był to samochód napędzany hybrydowym układem napędowym - miał silnik benzynowy V10 z Gallardo oraz trzy silniki elektryczne. Ale nigdy nie potwierdzono, że w takiej formie samochód wejdzie do produkcji. Ale pojawiły się pierwsze plotki dotyczące pierwszego SUV-a marki - Urusa.

Maurizio Reggiani, jeden z szefów marki, zapowiedział że trwają prace nad pierwszym samochodem marki typu plug-in. I nie jest tajemnicą, że taki układ napędowy może dostać właśnie pierwszy SUV marki. Urus ma być także pierwszym w historii Lamborghini z silnikiem turbodoładowanym - spekuluje się, że pod maską trafi także silnik 4.0 V8 biturbo. Szefowie marki zapowiedzieli jednak, że nie powstanie byk z silnikiem wysokoprężnym.

Lamborghini Urus ma zostać zaprezentowany w 2018 roku, ale nie wiadomo czy wersja hybrydowa plug-in zostanie zaprezentowana od razu czy później niż spalinowa odmiana. Tak czy inaczej wersja turbodoładowana oraz hybrydowa będą bardzo pasowały do charakteru SUV-a - przy takiej masie duża moc i wysoki moment obrotowy to podstawa.

REKLAMA