Lamborghini Urus - produkcja wystartuje w kwietniu

Kolejne informacje dotyczące współczesnego SUV-a Lamborghini docierają z Bolonii. Są duże szanse, że produkcyjną wersję Urusa zobaczymy na marcowych targach w Szwajcarii.

Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Wszystkie znaki na niebie i ziemi już od dawna wskazują, że rok 2017 będzie stał pod znakiem potężnego byka o imieniu Urus. W jednym z ostatnich wywiadów prezes Lamborghini Automobili, Stefano Domenicali potwierdził, że produkcyjny SUV będzie nosił imię Urus oraz zdradził, że jego firma więcej szczegółów poda w ciągu najbliższych tygodni. Są spore szanse, że nowy model Lamborghini pojawi się na targach Genewa 2017.

REKLAMA

Mało tego Włoch wskazał miesiąc kwiecień jako moment rozpoczęcia seryjnej produkcji sportowego SUV-a. Od razu zaznaczył, że pierwsze egzemplarze, które zjadą z taśmy produkcyjnej będą prototypowymi autami, które pozwolą Lamborghini na dopieczenie modelu i sprawdzenie wszystkich założeń konstrukcyjnych.

Urus nie tylko ma budzić postrach na drodze, ale będzie w stanie zjechać z asfaltu i poradzi sobie w terenie. Auto ma mieć specjalne tryby jazdy ułatwiające poruszanie się na śniegu, lodzie, piasku oraz kamienistym podłożu. Rocznie Lamborghini planuje sprzedawać 3500 egzemplarzy Urusa. Plany są ambitne, ale dalecy jesteśmy od stawiania tezy, że ta sztuka Włochom się nie uda.

Wiele mówi się także o tym, że Urus ma być najmocniejszym i najszybszym seryjnie produkowanym SUV-em. Ten tytuł na razie dzierży Bentley Bentayga, z którym pojazd od Lamborghini będzie spokrewniony. Samochód ma napędzać 4-litrowy silnik biturbo, który zostanie zapożyczony z Porsche Panamery. Zespół inżynierów z Sant'Agata Bolognese może wykrzesać z jednostki co najmniej 600 KM.

REKLAMA