REKLAMA

Lamborghini Urus stuningowane przez Manhart

Firma tuningowa Manhart Performance wzięła na warsztat pierwszego SUV-a Lamborghini. Efekt jest imponujący.

Lamborghini Urus Manhart Performance Materiały prasowe
Lamborghini Urus Manhart Performance

Niemiecka firma Manhart Performance specjalizuje się w samochodach rodzimych marek. Znamy udane przeróbki modeli Audi, BMW czy Mercedesa, które po kuracji wzmacniającej jeżdżą o niebo lepiej od swoich fabrycznych wersji.

REKLAMA

Czasem przychodzi moment, kiedy spece z Manhart Performance wezmą się za coś z definicji bardziej rasowego, jak Porsche 911 Turbo na przykład. Teraz na warsztat trafił zgoła inny model. Włoski SUV. Włoski przynajmniej z nazwy, bo konstrukcyjnie auto opiera się na osiągnięciach Grupy Volkswagena.

Lamborghini Urus Manhart - silnik

Fabryczny Lamborghini Urus napędzany jest 4-litrowym silnikiem V8 biturbo, który ze stosunkowo niewielkiej pojemności – niewielkiej jak na markę i rozmiary – wyciska maksymalną moc 650 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy sięga natomiast wartości 850 Nm. Taki wynik plasuje Urusa w ścisłej czołówce najmocniejszych SUV-ów świata.

REKLAMA

REKLAMA

Lamborghini Urus Manhart Performance Materiały prasowe
Lamborghini Urus Manhart Performance

Dzięki takim parametrom ten niemały SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zawrotnym tempie 3,6 sekundy, 200 km/h osiągając już po niespełna 13 sekundach od startu. Maksymalna prędkość, do jakiej rozpędzi się Lamborghini Urus to 305 km/h.

Są jednak tacy, którym tych 650 mechanicznych koni nie wystarczy. Dla nich Manhart Performance opracowało swoją wersję Urusa. Moc jednostki napędowej podniesiono tu do wartości 812 koni mechanicznych, a moment obrotowy dochodzi do 980 niutonometrów.

Niestety tuner nie podał na tym etapie osiągów, ale z pewnością sprint do „setki” potrafi wcisnąć fotel mocniej, niż w wielu supersamochodach. Dość powiedzieć, że moc stuningowanego Lamborghini Urusa przewyższa tę, którą Lamborghini Aventador SVJ wyciska ze swojego 6,5-litrowego V12. Tam mamy „zaledwie” 770 KM i 720 Nm.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników z opóźnieniem

REKLAMA

Lamborghini Urus Manhart Performance Materiały prasowe
Lamborghini Urus Manhart Performance

Lamborghini Urus Manhart - lista przeróbek

Wzmocnienie silnika uzyskano przez kilka istotnych modyfikacji, jak przeprogramowanie ECU, zamontowanie wydajniejszych turbosprężarek czy użycie wyczynowego układu wydechowego. Dla lepszego przenoszenia dużej mocy wzmocniona została 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów.

Manhart Performance nie mógł obejść się bez przeróbek nadwozia. Poprzestano tu jednak na raczej subtelnych zmianach, nie przesadzając z ilością spoilerów i innych dodatków. Najbardziej zauważalne jest dodanie kilku karbonowych listew pod zderzakiem czy na drzwiach. Całości efektu dopełniają 21-calowe felgi z oponami Pirelli P-Zero.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA