Lamborghini Veneno szuka nowego domu

Zakup supersamochodu może być dobrą inwestycją, która bardzo szybko się zwróci. Przykładem jest Lamborghini Veneno, które powstało w mocno limitowanym nakładzie.

Lamborghini Veneno to specjalny model, który powstał w nakładzie zaledwie trzech egzemplarzy z okazji 50. urodzin włoskiej stajni. Wszystkie sprzedały się zanim zostały wyprodukowane. Kilka miesięcy później producent wprowadził jeszcze wersję Veneno Roadster, którą wyprodukowano w większej liczbie.

Nadwozie Veneno jest wykonane głównie z karbonu. Auto waży w sumie 1450 kg, czyli o 125 kg mniej niż Aventador. Silnik V12 został wzmocniony i otrzymał dodatkowe 50 KM, co w sumie daje moc 750 KM. Prędkość, jaką potrafi osiągnąć Veneno to 355 km/h. Najbardziej imponujący jest czas potrzebny na przyspieszenie od 0 do 100 km/h – zaledwie 2,8 sekundy.

Specjalna wersja na dzień dobry kosztowała około 4 milionów dolarów. Jednak szybko okazało się, że ze względu na wyjątkowość tego modelu, jego cena szybko rośnie. Kilka tygodni temu pojawił się na rynku wtórnym egzemplarz, za którego właściciel zażyczył sobie astronomiczną kwotę 11 mln dolarów. Kilka dni temu na jednym z niemieckich serwisów ogłoszeniowych pojawił się model wyceniony na 7,9 mln dolarów.

Wyprodukowany w 2013 roku egzemplarz z numerem seryjnym "1" ma przebieg zaledwie 100 km i jest w znakomitej kondycji.

REKLAMA