REKLAMA

Lamborghini notuje rekordową sprzedaż mimo pandemii

Klienci Lamborghini dopisali, jak nigdy wcześniej. Włoski producent supersamochodów zanotował we wrześniu najlepszy wynik w całej swojej historii. I to pomimo trudnych czasów, w związku z pandemią.

Lamborghini Sian Roadster Materiały prasowe
Lamborghini Sian Roadster

Cała branża motoryzacyjna boryka się z trudnościami, które są związane ze spadkami sprzedaży, spowodowanymi najpierw lockdownem, a teraz ogólnym kryzysem w czasie pandemii koronawirusa. Są jednak marki, które zdają się zupełnie nie przejmować trudnościami. Jedną z nich jest na pewno Lamborghini.

Jak podał włoski producent supersamochodów, we wrześniu do klientów dostarczono 738 pojazdów marki Lamborghini, co oznacza, że to najlepszy miesiąc w historii firmy. Z kolei w całym trzecim kwartale 2020 roku liczba dostarczonych klientom pojazdów to 2083 sztuki.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Czy sprzedaż Lamborghini w całym 2020 roku również będzie wyższa od zeszłorocznej? To nie jest już takie pewne, bo rok 2019 zamknął się wzrostem o 43 proc. w stosunku do roku 2018. Do przebicia wyniku sprzed roku Lamborghini musiałoby do końca tego roku sprzedaż więcej niż 8205 egzemplarzy, a to może być trudne do zrealizowania.

Nie umniejsza to wcale wrześniowemu wynikowi. Jak powiedział szef Lamborghini, Stefano Domenicali, kierownictwo firmy jest niesamowicie dumne z tych rezultatów, bo potwierdzają one świetną pracę, wykonaną w ostatnich latach.

Dość powiedzieć, że w czasie lockdownu, kiedy Lamborghini zamknęło fabryki na siedem tygodni, wdrożono plan reorganizacji, który pomógł w utrzymaniu finansowej stabilności. Do tego pokazano trzy nowe modele – Huracan RWD Spyder, Sian Roadster oraz Essenza SCV12. W tym czasie marka osiągnęła też dwa symboliczne, znaczące wyniki, jak 10 000 dostarczonych klientom SUV-ów Urus oraz 10 000 Aventadorów.

Poniżej zobaczycie galerię zdjęć najciekawszych modeli Lamborghini ostatnich miesięcy i lat.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA